Akcja pt: „Wirusoochrona”

#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Akcja informacyjno-edukacyjna pt: „Wirusoochrona”

Dnia 22-24.02.2021r uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 im Króla Kazimierza Wielkiego w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia. Podczas przeprowadzonych warsztatów: lekcji i zajęć świetlicowych, wychowawczynie klas: 2b - pani Agnieszka Staśko, i klasy 3a - pani Agnieszka Juda-Cieżak, rozmawiały z uczniami na temat profilaktyki zdrowotnej (a zwłaszcza zasad przestrzegania higieny), roli szczepień ochronnych, prawidłowego odżywiania, ważnej roli aktywności fizycznej oraz bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Dzieci poznały sposoby walki z chorobami zakaźnymi przenoszonymi drogą kropelkową. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, malowali kolorowanki, odpowiadali na pytania, obejrzeli prezentację multimedialną na temat wirusów i prawidłowo demonstrowali sposób zachowania się w czasie zagrożenia chorobowego.
Dzieci wykonały również plakaty związane z higieną: „Bakterie i wirusy znam, dlatego czyste ręce mam!!!” i „Żeby zdrowym być, trzeba ręce myć!!!”