Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Laboratoria Przyszłości" podczas, którego uczniowie będą rozwijać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM ( nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). W ramach projektu zostały wyposażone pracownie, w których odbywają się lekcje z: informatyki, chemii , fizyki, biologii, matematyki, techniki, geografii. Zostały również  zakupione zestawy wirtualnego laboratorium wieloprzedmiotowego, które mogą być wykorzystywane na każdych zajęciach. Odbyło się szkolenie z wirtualnego laboratorium.
#LaboratoriaPrzyszłości W listopadzie uczniowie na lekcjach informatyki doskonalili swoje umiejętności z wykorzystaniem okularów VR.
#LaboratoriaPrzyszłości W październiku podczas kolejnych zajęć uczniowie korzystając z pomocy dydaktycznych  doskonalili swoje umiejętności. Na lekcjach techniki wykonali modele samochodów, na lekcjach chemii tworzyli wzory strukturalne, na lekcjach matematyki figury geometryczne natomiast na lekcjach fizyki tworzyli proste układy elektryczne.
#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria