#Laboratoriaprzyszłości
Uczniowie wraz z nauczycielem informatyki tworzą niesamowite rzeczy za pomocą drukarki 3D.
Pomysłów jest bardzo dużo.
#Laboratoriaprzyszłości
Uczniowie klasy 2b  z dużym zainteresowaniem wykorzystywali możliwości gogli Class VR podziwiając piękno  przyrody.
#Laboratoriaprzyszłości
W czerwcu klasa 2a testowała nowe możliwości gogli Class VR. Pojawiły się nowe funkcje takie jak przeglądanie internetu w przeglądarce oraz oglądanie filmów na portalach społecznościowych. Dodanych zostało wiele nowych animacji i gier edukacyjnych.
#Laboratoriaprzyszłości
W maju poznawaliśmy z uczniami działanie  mikrofonów Zoom, Boya oraz mikrofonu w aparacie.
Do pracy nad nagranym materiałem dźwiękowym wykorzystywaliśmy darmowy program oraz znany nawet najmłodszym program, w którym jest bardzo dobry i prosty zestaw narzędzi do przekształcania i tworzenia dźwięku. Powstały materiał dźwiękowy został dodany do nakręconych filmów.
#Laboratoriaprzyszłości
W kwietniu uczniowie poznali sposób  działania aparatu cyfrowego wraz z akcesoriami.
Poznali techniki robienia zdjęć i nagrywania filmów, następnie  wszystko zmontowali za pomocą programów.
Uczymy się przez zabawę!
Nasi najmłodsi uczniowie w marcu podczas zajęć matematyczno-przyrodniczych, jak również w świetlicy szkolnej, rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność wchodząc w świat małej inżynierii i mechaniki.
Wykorzystując zestawy kreatywne "Maszyny proste" zakupione w ramach projektu "Laboratoria przyszłości", samodzielnie budują modele odkrywając takie pojęcia jak: siła, ruch, dźwignia.
#LaboratoriaPrzyszłości
Uczniowie naszej szkoły w lutym na informatyce składali roboty.
#LaboratoriaPrzyszłości
Uczniowie naszej szkoły w styczniu na lekcjach informatyki poznawali świat z wykorzystaniem okularów VR.
Uczniowie klasy 8b w grudniu odbyli lekcje z wykorzystaniem mikroskopu i monitoru interaktywnego zakupionego w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości".
Uczniowie korzystali z gotowych preparatów,  które w odpowiednim powiększeniu oglądali pod mikroskopem, również cała klasa mogła je zobaczyć gdyż byly wyświetlone na monitorze interaktywnym.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Laboratoria Przyszłości" podczas, którego uczniowie będą rozwijać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM ( nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). W ramach projektu zostały wyposażone pracownie, w których odbywają się lekcje z: informatyki, chemii , fizyki, biologii, matematyki, techniki, geografii. Zostały również  zakupione zestawy wirtualnego laboratorium wieloprzedmiotowego, które mogą być wykorzystywane na każdych zajęciach. Odbyło się szkolenie z wirtualnego laboratorium.
#LaboratoriaPrzyszłości W listopadzie uczniowie na lekcjach informatyki doskonalili swoje umiejętności z wykorzystaniem okularów VR.
#LaboratoriaPrzyszłości W październiku podczas kolejnych zajęć uczniowie korzystając z pomocy dydaktycznych  doskonalili swoje umiejętności. Na lekcjach techniki wykonali modele samochodów, na lekcjach chemii tworzyli wzory strukturalne, na lekcjach matematyki figury geometryczne natomiast na lekcjach fizyki tworzyli proste układy elektryczne.
#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria