42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 16

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Wypoczęci i pełni energii, z plecakiem pięknych, wakacyjnych wspomnień Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie, ich Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły 2 września 2019 roku uroczyście powitali nowy rok szkolny 2019/2020.
Akademia klas 1-3 Szkoły Podstawowej.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w radosnym nastroju.
Kolejny rok szkolny zakończył się, rozpoczęły się wakacje. Życzenia bezpiecznych i słonecznych wakacji przekazane zostały od Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.
W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuścili między innymi uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej. Mieliśmy wrażenie jakby dopiero wczoraj zaczynali naukę w naszej szkole, a tymczasem to już absolwenci. Dla Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, popłynęły wyrazy uznania za trud oraz wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci i młodzieży od Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego oraz Dyrekcji Szkoły.
W roku szkolnym 2018/2019 klasy trzecie gimnazjalne po okresie wytężonej pracy, czasie wielu doświadczeń, osobistych sukcesów opuściły mury naszej szkoły aby zaopatrzeni w wiedzę, doświadczenie i odwagę rozpocząć dalszą wędrówkę nowymi ścieżkami edukacji. Życzenia od Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego przekazała Pani Wiceprezydent Anna Drzewiecka. Niech wakacje będą czasem wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas lata energia pozwoli w przyszłym roku szkolnym na podjęcie nowych zadań i realizację planów.
Wymiany młodzieży.
W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła realizowała projekt wymiany młodzieży. Nasi nauczyciele i uczniowie oraz ich koleżanki i koledzy z gimnazjum w Kruonis na Litwie, zaplanowali działania związane z 450 rocznicą podpisania Unii Lubelskiej przez nasze kraje. Były to: warsztaty przybliżające historyczne tło tego wydarzenia, przedstawienie najważniejszych postaci Unii, utworzenie żywego obrazu Jana Matejki ,,Unia Lubelska''  oraz szereg innych.  Wszystkie działania projektowe odbyły się w Lublinie i jego okolicy, aby jeszcze lepiej poznać wydarzenia sprzed kilkuset lat, tak ważne zarówno dla Polski i Litwy. Przy okazji realizowania takiego projektu nasi uczniowie mogli poznać rówieśników z Kruonis, nawiązać nowe przyjaźnie i rozwijać kompetencje językowe. Projekt naszej szkoły nosił tytuł “Unia Lubelska w LARPie" i został sfinansowany przez Polsko Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.
„A w Krakowie na Brackiej pada deszcz”…
Słowa znanej piosenki Grzegorza Turnaua doskonale oddają atmosferę zorganizowanej dla naszych ósmoklasistów w dniach 14-15 maja wycieczki do Krakowa i Bochni. Uczniowie wraz z opiekunami, zapakowaną ciepłą odzieżą oraz śpiworami wyjechali rankiem spod szkoły, by po niedługiej podróży zaparkować pod Wawelem i - w strugach deszczu - wdrapać się na królewskie wzgórze. Po obejrzeniu arkadowego dziedzińca i Katedry Wawelskiej wycieczkowicze – wraz z towarzyszącą im uparcie mżawką - ulicą Grodzką dotarli na Rynek Główny. Pani od historii wykorzystała ten czas na przeprowadzenie wykładu na temat stylów w sztuce. Zilustrowała go przykładami, takimi jak romański kościół św. Andrzeja, gotycka bazylika Mariacka, barokowe świątynie św. Anny oraz św. Piotra i Pawła. Następnie droga wiodła przez słynne Planty, gdzie oczywiście... padało. Po południu uczniowie dotarli do Kopalni Soli Bochnia. Przywitani górniczym „Szczęść Boże!” zostali oprowadzeni przez panią przewodniczkę po wnętrzach kopalni i poznali jej historię. Mieli też okazję skorzystać z podziemnych środków transportu: łódek i wagoników. Dzień zakończył się meczem koszykówki i dyskoteką. Kolejnego dnia, po wczesnym śniadaniu w kopalni, uczestnicy wycieczki wyjechali na powierzchnię. Pani od historii tym razem postanowiła przekazać informacje, że wyrażenie „małe Wawele” ma swoje uzasadnienie w rzeczywistości – w związku z tym uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć zamki w Niepołomicach i Pieskowej Skale. Za to zrealizowanie ostatniego punktu programu czyli podejścia pod Maczugę Herkulesa uniemożliwił narastający – bo jakże by inaczej! – deszcz. Były również chwile, kiedy chmury rozstępowały się, co udało się uwiecznić na fotografiach.Uczniowie naszej szkoły wraz opiekunem otrzymali serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład w ogólnopolską akcję Góra Grosza. Gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli.
 
Uczennice naszej szkoły Bliźniuk Anna i Malkiewicz Emilia zajęły II miejsce w Miejskim i Powiatowym Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt i III miejsce w Rejonowym Turnieju Siatkówki Plażowej. Gratulacje.

ROWEROWY MAJ 2019
Uczniowie naszej szkoły zdobyli
II b - 1 miejsce w kampanii "ROWEROWY MAJ 2019"
I c - 2 miejsce w kampanii "ROWEROWY MAJ 2019"
I a - 3 miejsce w kampanii "ROWEROWY MAJ 2019"
Gratulacje dla wszystkich uczniów.
Aleksandra Szczyrba po raz kolejny zajęła 1 miejsce z fizyki i zdobyła tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS 2019. Gratulacje.

Spotkanie z Rodzicami kandydatów przyjętych do klasy PIERWSZEJ w roku szkolnym 2019/2020
odbędzie się 17.06.2019r. o godz. 18.00
Podczas spotkania zostaną przekazane:
- informacje o szkole,
- informacje dotyczące podręczników
Obecność na spotkaniu nie jest obowiązkowa.

Rowerowy Maj
Uczniowie będą pokonywać drogę do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolkach. Celem akcji jest promocja zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności.
Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły brali udział w święcie Unii Europejskiej, jakim jest Parada Schumana. Przemaszerowali ulicami Warszawy. Świętowali 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Pogoda oraz humory dopisały.
Pola Gajda i Natalia Jakubczyk brały udział w II Regionalnym Festiwalu Piosenki Filmowej „Śpiewanie na ekranie". Gratulujemy pięknych wykonań, a Poli otrzymanego wyróżnienia.
Dzień walki ze smogiem.
Uczniowie obejrzeli film o zanieczyszczeniach powietrza, a także dyskutowali na temat przyczyn i skutków niskiej emisji. Wzięli również udział w konkursach plastycznych i warsztatach. Efektem całodniowych zajęć tematycznych było opracowanie procedury antysmogowej oraz tablicy informacyjnej o stanie jakości powietrza.
Gratulacje dla uczniów klasa 8a Amelii Łysek i Karola Rudzkiego za zajęcie trzeciego miejsca w Miejskim Konkursie Informatycznym dla uczniów klas VII i VIII „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI” prowadzonym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie informuje, że od dnia 29.04.2019r. będą odbywać się zajęcia dydaktyczne.
Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem lekcji obowiązującym w danym dniu.

W zwiazku z kontynuacja strajku w oswiacie, Dyrekcja Szkoly Podstawowej nr 2 w Bedzinie informuje, że zajęcia opiekuńczo - wychowawcze na świetlicy będą odbywać się do czasu zakończenia strajku.
Prosimy na bieżąco obserwować stronę internetowa szkoły.

W związku z kontynuacją strajku w oświacie, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie informuje, że w dniu 24.04.2019r. będą odbywać się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze na świetlicy.
Prosimy na bieżąco obserwować stronę internetową szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie informuje, że 15, 16, 17 kwietnia 2019r. odbywa się egzamin ósmoklasisty dla uczniów klas VIII

Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.00.

Uczniowie przynoszą ze sobą:
- legitymację szkolną lub dowód osobisty,
- czarne długopisy,
- dodatkowo dnia 16 kwietnia 2019r. uczniowie przynoszą linijkę.


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie informuje, że 10, 11, 12 kwietnia 2019r. odbywa się egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III gimnazjum.
 
Uczniowie klas III gimnazjum przychodzą do szkoły na godz. 8.00.
 
Uczniowie przynoszą ze sobą:
- legitymację szkolną lub dowód osobisty,
- czarne długopisy,
- dodatkowo dnia 11 kwietnia 2019r. uczniowie przynoszą linijkę.

Informacja dla Rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie informuje, że w związku z zaplanowanym na dzień 9 kwietnia 2019r. ogólnopolskim strajkiem w oświacie, w tym dniu w szkole zaplanowano zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów. Ponadto informuję, iż uczniowie korzystający z wyżywienia w szkole będą mieli zapewniony posiłek w postaci obiadu.

Informacja dla Rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie informuje, że w związku z zaplanowanym na dzień 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskim strajkiem w oświacie, w tym dniu w szkole zaplanowano zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów. Ponadto informuję, iż uczniowie korzystający z wyżywienia w szkole będą mieli zapewniony posiłek w postaci obiadu.

Będzin i podległe miastu instytucje podczas zapowiedzianego na najbliższy poniedziałek strajku nauczycieli dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki protestu dla dzieci/uczniów i ich rodziców.
Swą pomoc w opiece nad uczniami i wychowankami będzińskich szkół podstawowych i przedszkoli zaoferowały miejskie instytucje kultury i sportu, które przygotowały specjalną ofertę zajęć dla dzieci na czas trwania protestu nauczycieli w dniach 8 – 10 kwietnia 2019 r.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przy placu Prof. Włodzimierza Wójcika 1   organizuje w dniach 8 - 10 kwietnia 2019 r. szereg zajęć kulturalno-edukacyjnych. Dzieci będą mogły zagrać w gry planszowe, wziąć udział w zajęciach plastycznych oraz czytelniczych. Godziny proponowanych zajęć to 7.30 – 15.30. Oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym od lat 4
i dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia będą odbywac się w:
 
1. Bibliotece Głównej - Oddział dla dzieci i młodzieży, plac prof. Włodzimierza Wójcika 1, tel. 32 267 48 28 (60 dzieci);
2. Filia nr 1 – Ksawera, ul. Wisławy Szymborskiej 2, tel. 32 267 48 05 (30 dzieci);
3. Filia nr 2 – Warpie, ul. rtm Witolda Pileckiego 1, tel. 32  761 62 95 (20 dzieci);
4. Filia nr 3 – Dworzec, plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3, tel. 32 775 85 85 (30 dzieci);
5. Filia nr 4 – Łagisza, ul. Pokoju 44, tel. 32 267 51 68 (30 dzieci);
6. Filia nr 5 – Grodziec, plac Skarbińskich 1, tel. 267 51 20 (30 dzieci).
 
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie
Ofertę na czas strajku przygotował także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie, ul. Sportowa 4. Od godz. 7.00 do 15.00 dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w Bawialni Będzin. Ponadto w Centrum Sportowo – Kofenrencyjnym Sportowa Dolina zorganizowane zostaną zajęcia plastyczne (godz. 7.00 - 15.00). Więcej informacji: tel. 789 442 323.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Teatr zaprasza dzieci na lekcję teatralną w formie spaceru z przewodnikiem po budynku Teatru Dormana pt. „Teatralne Zakamarki”. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę. Warsztaty odbędą się w dwóch turach. Pierwsza tura: 8, 9 i 10 kwietnia 2019 r. o godz. 8:00 (do 100 osób w każdej grupie) oraz 8 i 10 kwietnia 2019 r. o 12:00 (do 100 osób w każdej grupie). Czas trwania lekcji: 1 godz. Więcej informacji w serwisie internetowym Teatru Dzieci Zagłębia http://teatr.bedzin.pl/edukacja.html oraz pod nr tel. 32 267 36 25.

Ośrodek Kultury w Będzinie
Ośrodek Kultury w Będzinie zaprasza dzieci od 8 kwietnia 2019 r. w godz. od 8.00 do 14.00 do swojej siedziby w Będzinie przy ul. Małachowskiego 43 oraz do Filii Ośrodka w Grodźcu Plac Skarbińskich 1. Uczniowie i wychowankowie będzińskich szkół i przedszkoli mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych (do 20 os.), projekcji bajek na dużym ekranie (do 50 os.). Dla chętnych zorganizowane zostaną również   zajęcia kreatywno-ruchowe (do 20 os.) oraz zajęcia artystyczne (do 20 os.). Więcej informacji udzielają: Ośrodek Kukltury w Będzine - dział animacji 32 775 82 00 wew.16 oraz Filia Ośrodka w Grodźcu tel. 32 760 25 57.

Muzeum Zagłębia w Będzinie
Muzeum Zagłębia w Będzinie z siedzibą przy ul. Gzichowskiej 15 zaprasza dzieci 8 kwietnia 2019 r. w godzinach od 10.00 do 13.00 na zwiedzanie podziemi miejskich z przewodnikiem. 9 kwietnia 2019 r. w godzinach od 9.00 do 16.00 możliwe jest zwiedzanie zamku w Będzinie. W tym samym dniu, tj. 9 kwietnia 2019 r. pracownicy muzem zapraszają uczniów szkół podstawowych na lekcję: „Zamek będziński jako przykład średniowiecznej budowli obronnej” – spacer wokół zamku, w trakcie którego uczestnicy poznają historię zamku oraz cechy obronne obiektu. 10 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 dzieci będą miały mozliwość zapoznania się z tradycjami Słowian – lekcja muzealna „Tradycje wielkanocne u Słowian” – w programie m.in. wykład dot. pogańskich korzeni zwyczajów wielkanocnych w świetle obrzędowości słowiańskiej. W części warsztatowej dzieci będą mogły wykonać doniczki z butelek w kształcie m.in. zajączków i kurczaczków. Ponadto o godz. 12.00 odbędzie się lekcja muzealna z częścią warsztatową pt. „„Podstawy heraldyki” - uczestnicy zajęć zapoznają się z podstawowymi zasadami tworzenia herbów.
 
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Działem Edukacji Muzeum Zagłębia w Będzinie pod numerem telefonu 0 32 267-77-07 (wew. 28).

Miejskie instytucje proszą rodziców o przygotowanie prowiantu dla dzieci na czas zajęć.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, a wstęp bezpłatny.         

Strajk w oświacie – ważne dla rodziców!

Procedury sporu zbiorowego rozpoczęły związki zawodowe zrzeszające pracowników oświaty. Zakończone referenda w sprawie strajku w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Będzin potwierdziły, że wszystkie placówki oświatowe przystępują do protestu. Strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019 roku i trwać będzie do odwołania. Tego dnia znana będzie rzeczywista liczba nauczycieli, którzy wezmą w nim udział.
 
Trzy największe wyzwania dla dyrektorów i organu prowadzącego szkoły i przedszkola to zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, kwietniowe egzaminy zewnętrzne (gimnazjalny 10-12 kwietnia) i ósmoklasisty (15-17 kwietnia) oraz bieżące informowanie rodziców o funkcjonowaniu placówek w czasie strajku.
 
Dyrektorzy szkół i przedszkoli poinformują rodziców o skali akcji strajkowej, ewentualnym zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych lub możliwościach zorganizowania zajęć opiekuńczych na stronie internetowej, w dzienniku elektronicznym szkoły oraz na ogólnodostępnych tablicach ogłoszeń.
 
W przypadku ogłoszenia strajku, rodzice mają prawo do pozostawienia dziecka w domu.
 
W przypadku przedszkoli miejskich, oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich w szkołach podstawowych, dyrektorzy – w miarę możliwości kadrowych – podejmą działania zmierzające do zapewnienia opieki dzieciom, które przyjdą do placówki.
 
W ostateczności – przy braku możliwości zapewnienia opieki – rodzice zostaną o tym poinformowani w poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku, tak aby mogli ewentualnie skorzystać z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko.
 
Dyrektorzy jednostek oświaty, w których będzie miał miejsce czynny strajk dołożą starań, aby zminimalizować negatywne skutki dla uczniów i rodziców.


 
W dniach 25.02. - 01.03. 2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. ,,Europejczyk odczuje co Parlament zdecyduje", przygotowane we współpracy z Fundacją Roberta Schumana. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat Parlamentu Europejskiego i pokazanie uczniom przykładowych tematów, nad którymi dyskutuje Parlament.
Zawody tenisa stołowego
a) uczniowie z klas 7-8 SP i 3 gim - 2 miejsce w zawodach miejskich i 3 miejsce w zawodach powiatowych (awans do turnieju rejonowego);
b) uczennice z klas 7-8 SP i 3 gim - 1 miejsce w zawodach miejskich i 5 miejsce w zawodach powiatowych;
c) uczniowie z klas 4-6 SP - 5 miejsce z zawodach miejskich;
d) uczennice z klas 4-6 SP - 1 miejsce w zawodach miejskich i 5 miejsce w zawodach powiatowych.
Brawa dla naszych uczniów, uczennic i trenerów.
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego