42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 20

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
XXII Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki.
Weronika Kaca z klasy 6b zajęła I miejsce podczas XXII Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki, który odbył się 10 maja na scenie Ośrodka Kultury w Będzinie.
W festiwalu brał udział również Bartłomiej Chrabąszcz z klasy 7b. Gratulacje.
Rowerowy Maj.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji "Rowerowy Maj", której współorganizatorem jest Urząd Miejski w Będzinie. Celem akcji jest promocja zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Przez cały miesiąc uczestnicy akcji będą jeździć do szkoły na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Zbierają oni codziennie naklejki. Wszyscy otrzymali zapięcia i kamizelki oraz zostali przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Warsztaty etnograficzne i taneczne.
Uczniowie klas IV i V uczestniczyli w warsztatach etnograficznych i tanecznych prowadzonych przez artystów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Zajęcia odbyły się w pałacu w Koszęcinie, który jest siedzibą zespołu. W trakcie warsztatów uczniowie tańczyli różne tańce ludowe, poznawali zwyczaje ludowe i tajemnice strojów ludowych. Zwiedzali pałac oraz podziwiali niezwykłe pamiątki przywiezione przez zespół.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji sadzenia drzew na jubileusz naszego miasta. W lasku grodzieckim zasadzonych zostało 660 drzew.
 
W murach szkoły powitaliśmy przedszkolaków, którzy mogą stać się pierwszoklasistami w naszej szkole.
Matematyka nie musi być nudna.
Przekonali się o tym uczniowie klas piątych, którzy zajmowali się projektem o czworokątach. Uczniowie swoimi prezentacjami mieli udowodnić, że matematyka jest w każdej dziedzinie naszego życia. Ich plakaty, filmiki, ogłoszenia, informacje medialne i scenki pokazały, że matematyka istnieje np. w kuchni, w historii, w przyrodzie, w sporcie, w podróży czy w sklepie. Uczniowie w grupach przygotowywali makiety miast, osiedli i osad. Ich kolorowe i bardzo ciekawe prace mogli podziwiać wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Jarmark Wielkanocny
Uczniowie naszej szkoły Wiktoria Bień , Oliwia Kuchna, Wiktor Goryl, Aleksander Kubica przepięknie występowali na Jarmarku Wielkanocnym organizowanym w naszym mieście.
Laureaci
Aleksandra Szczyrba została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego, Bartłomiej Leks został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii i fizyki dla uczniów gimnazjum województwa śląskiego, Jagoda Mulewicz została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z WOS-u dla uczniów gimnazjum województwa śląskiego.
Wielkie Gratulacje.
 
Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy wiosennym koncertem, akademią i zielonymi kolorami ubrań.
XVII Powiatowego Konkursu Języków Obcych
Dnia 19.03.2018r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Języków Obcych. Nasi uczniowie zajęli I oraz III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych/podstawowych z języka niemieckiego. Laureatem I miejsca został Mateusz Powązka z klasy II B gimnazjum, III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy III B gimnazjum Zuzanna Szczyrba.
JAKA WARTOŚĆ MA DLA NAS WARTOŚĆ?
Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 2a gimnazjum, którzy przystąpili do kolejnej edycji konkursu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Tegorocznym tematem projektu konkursowego są europejskie wartości. Uczniowie na zajęciach zapoznali się z Artykułem 2 o Unii Europejskiej, a następnie podczas gry w pokera kryterialnego dyskutowali, które wartości Unii Europejskiej mają dla nich największe znaczenie i dlaczego. W czasie długich przerw uczniowie 2a przeprowadzili tę grę również dla swoich młodszych kolegów.
Nasi gimnazjaliści w najbliższych dniach będą przeprowadzać sondaż. Ankietowani będą odpowiadać na pytania związane z takimi wartościami jak: godność osoby, praworządność, wolność, demokracja. Trzymamy kciuki za klasę 2a i życzymy im powodzenia.
JEDEN Z DZIESIĘCIU
Zmagania matematyczne w międzyklasowym konkursie matematycznym "JEDEN Z DZIESIĘCIU" dla klas czwartych i piątych. Zwycięzcami zostali Kacper Leśniewski, Szymon Bacia, Juliusz Tarasin. Serdecznie gratulujemy.
Wycieczka na ściankę wspinaczkową.
6 marca uczniowie klasy 4c pojechali na ściankę wspinaczkową. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego wspinania. Uczniowie uczestniczyli w zabawach na linach oraz próbowali swoich sił wspinając się po ściance.
Konkurs „ORZEŁ BIAŁY-NASZA DUMA”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Orzeł Biały- nasza duma” organizowanym przez Kancelarię Senatu i senatorów RP.
Prace konkursowe wykonali uczniowie szkoły podstawowej: Oliwier Huszczo kl. 4b,Wiktoria Mańka kl. 4c, Roksana Skiba kl. 4c, Amelia Łysek kl. 7c i uczniowie gimnazjum: Małgorzata Heród kl. 3c, Aleksandra Majchrzak kl. 3a, Nadia Kucybała kl. 2c, Zuzanna Bracik kl. 2b i Mateusz Bartczak kl. 3a.
Wszystkie prace zostały bardzo ładnie i estetycznie wykonane.
Dzień Damy i Gentelmena.
8 marca w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście, był to również Dzień Damy i Gentelmena. Panie ubrane były w spódnice i sukienki, a strój Panów upiększały muchy i krawaty. Wszystkim Paniom życzymy dni tak pięknych jak kwiaty które dostawały.
 INFORMACJA
WPŁATA MIESIĘCZNA ZA OBIADY W STOŁÓWCE SZKOLNEJ
W MIESIĄCU -  MARCU 2018 WYNOSI 60,00 zł OD 01.03.2018r. DO 28.03.2018r. (20 dni żywieniowych)
 
STAWKA ŻYWIENIOWA WYNOSI – 3,00 ZŁ (zupa + drugie danie + kompot + owoc)
 
WPŁATY PRZYJMOWANE SĄ NA RACHUNEK BANKOWY
 ING Bank Oddział Będzin Numer konta: 73 1050 1227 1000 0023 0089 1823
 w tytule: wpłata za żywienie - obiady za ucznia (imię i nazwisko) ………..za miesiąc ……….kl......SP / GIM
 I W SEKRETARIACIE SZKOŁY OD 1 DO 5-GO DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA.

DO KORZYSTANIA Z POSIŁKÓW MAJĄ WYŁĄCZNIE PRAWO UCZNIOWIE, KTÓRZY DOKONALI UPRZEDNIO WPŁATY.
ODLICZENIA ZA NIEOBECNOŚĆ DZIECKA NA OBIEDZIE SZKOLNYM BĘDĄ DOKONYWANE NA PODSTAWIE WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA TAKIEGO FAKTU PRZEZ RODZICA.
ZGŁOSZENIA O NIEOBECNOŚCI UCZNIA NA OBIEDZIE NP. Z POWODU CHOROBY, PROSIMY ZGŁASZAĆ BEZPOŚREDNIO NA STOŁÓWKĘ SZKOLNĄ OSOBIŚCIE LUB TELEFONICZNIE: 032 267 38 36 wew. 39
Grand Prix oraz I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej.
Uczennica klasy 3b gimnazjum Aleksandra Korzec zdobyła Grand Prix oraz I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej, który odbył się jak co roku w Zespole Szkół Techniczno-Handlowych w Będzinie. Za interpretację ballady Scarborough Fair otrzymała nagrody rzeczowe. Nagrodą Grand Prix za najlepsze wykonanie był bilet do Brukseli. Serdecznie gratulujemy Oli tego sukcesu.
 
Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt.
26 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się miejski turniej mini piłki siatkowej dziewcząt.
Nasza drużyna zajęła II miejsce.
Powiatowy turniej badmintona.
2 marca w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się powiatowy turniej badmintona.
Nasze dziewczyny zajęły II miejsce.
 
Gratulacje.
Turniej tenisa stołowego.
Uczniowie naszej szkoły zajęli:
I miejsce w miejskim turnieju tenisa stołowego dziewcząt SP
V miejsce w powiatowym turnieju tenisa stołowego dziewcząt SP
II miejsce w miejskim turnieju tenisa stołowego dziewcząt i
II miejsce - chłopców - oddziały gimnazjalne
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Walentynkowe zmagania z językiem angielskim.
Dnia 14 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Walentynkowych zmaganiach z językiem angielskim”. IV edycję konkursu dla uczniów klas III zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą z języka angielskiego i zaśpiewali anglojęzyczną piosenkę. Szkołę reprezentowali: Julia Sikorska z klasy 3c, Tomasz Grzyb z klasy 3b oraz Aleksander Lazar z klasy 3d, którzy zdobyli I miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
14 luty był dniem wyjątkowym, rozdawane były walentynki, a w szkole dominował kolor różowy i czerwony
Dyskoteka Karnawałowa
Dnia 13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Wszystkim przybyłym humory dopisywały.
ZAPISY
do klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego

Termin składania zgłoszeń ( dla kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły)
1 lutego – 30 marca 2018 r.

Termin składania wniosków ( dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły)
03 – 13 kwietnia 2018 r.

Miejsce składania zgłoszeń i wniosków
Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie, ul. Wolności 51

Rodzice dzieci mieszkających w obwodzie szkoły zapisują dzieci do klasy pierwszej poprzez złożenie zgłoszenia. Wniosek składają rodzice dzieci mieszkających poza obwodem szkoły. Do wniosku należy dołączyć właściwe oświadczenia.
 
DZIECI ZAMIESZKAŁE POZA OBWODEM SZKOŁY BĘDĄ PRZYJĘTE W PRZYPADKU, GDY SZKOŁA BĘDZIE DYSPONOWAĆ WOLNYMI MIEJSCAMI PO PRZYJĘCIU DZIECI ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE.

Zgłoszenie, wniosek i wzory oświadczeń można pobrać ze strony szkoły z zakładki rekrutacja http://www.sp2.bedzin.pl/, w sekretariacie szkoły, ze strony Urzędu Miejskiego w Będzinie http://www.bedzin.pl/strona-508-zapisy_do_klas_pierwszych_szkol.html lub z linków poniżej.

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty – laury dla Małgorzaty Heród i Martyny Skoniecznej.
Znamy Mistrzów Ortografii 2018! Miłośnicy języka polskiego wzięli udział w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii organizowanym w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie.
Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poziom prac uczestników był bardzo wyrównany, co zaowocowało przyznaniem wielu równorzędnych nagród.
Najwyższe miejsce na podium i tytuł Mistrzyni Ortografii 2018 w kategorii  szkół gimnazjalnych zdobyła Małgorzata Heród, laureatka I miejsca również w roku ubiegłym. Talentem ortograficznym wykazała się także Martyna Skonieczna, zajmując III miejsce w aktualnej edycji Konkursu. Uczestniczki turnieju otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i … uznanie za perfekcyjną znajomość polskiej ortografii.
Uroczystość podsumowania XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego  uświetnił wykład Będzin dawniej i dziś mgr Anny Garlacz z  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach.
Koneserkom polszczyzny dziękujemy za laury, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
STREFY BEZ TELEFONÓW
W naszej szkole powstały pierwsze strefy bez telefonów. Znajdują się one  na korytarzach na I piętrze obok biblioteki oraz na II piętrze przed  pracownią AV. Projekt udało się zrealizować dzięki współpracy z Radą  Rodziców i Radą Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń może tam wygodnie  odpocząć, porozmawiać z kolegami lub czytać książkę. Warunkiem jest nie  korzystanie z telefonów w tych miejscach. Nasza szkoła chce w ten sposób zachęcić uczniów do spędzania czasu wolnego na przerwach bez smartfonów .
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt.
Bal karnawałowy.
Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W tym dniu korytarz edukacji wczesnoszkolnej zamienił się w zaczarowaną krainę pełną czarodziejek, czarodziejów, księżniczek, policjantów, kowbojów, strażaków, duchów i innych kolorowych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze swoimi szkolnymi kolegami i nauczycielami, a także mogły wziąć udział w loterii fantowej. Imprezę możemy zaliczyć do udanej.
Dzień Babci i Dziadka.
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Klasa pierwsza pod kierunkiem Jolanty Majchrzak przygotowała występ artystyczny. Uśmiechu i życzeń było bez końca. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych przyjemnych, pełnych radości dni.
Zabawa karaoke.
Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zorganizowali zabawę karaoke, podczas której uczniowie świetnie się bawili. W całej szkole słychać było przeboje w niecodziennych aranżacjach.
1 miejsce.
Uczennica Aleksandra Szczyrba zajęła 1 miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z fizyki OLIMPUS. Gratulacje dla Oli i nauczyciela przygotowującego.
III Szkolny Koncert
18 stycznia odbył się III Szkolny Koncert przygotowany  pod kierownictwem artystycznym pani Agaty Szczyrby. Wystąpili w nim nasi utalentowani uczniowie. W tym roku oprócz utworów granych na skrzypcach, fortepianie, saksofonie, wiolonczeli można było oglądać taniec współczesny solo i w grupach. Pani Dyrektor podziękowała za wspaniały występ. Wielkie brawa dla wszystkich !!!
Zimowe kolory.
Dyrektor szkoły zaproponowała, żeby raz w miesiącu do murów naszej szkoły wkraczały różne kolory. Rada samorządu w zimnym styczniu wprowadziła zimowe kolory: błękitny, jasnoniebieski, biały, srebrny lub morski. Stąd dziś zamiast mundurków królowały stroje w kolorach błękitnych. Nasza szkoła zamieniła się w mroźną krainę, szkolną Krainę Lodu, która zawstydziła zimę.
 
Góra Grosza
W dniach od 27 listopada 2017r. do 02 stycznia 2018r. trwa w naszej szkole XVIII edycja  Ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” , której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcją kieruje szkolny wolontariat.
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego