42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 14

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
EkoEmocje
Na początku października w ramach działań związanych z innowacją pedagogiczną „EkoEmocje” klasy 5a, 5c i 7d pod opieką wychowawców przeprowadziły zbiórkę żołędzi dla zwierząt pozostających pod opieką Leśnego Pogotowia – Ośrodka Rehabilitacji i Schroniska dla Dzikich Zwierząt w Mikołowie. Żołędzie uzbierane przez naszych uczniów zostały odwiezione na miejsce. Następnie trafiły do Pana leśniczego, który rozdzieli to zdrowe i smakowite pożywienie między sarny, dziczki i inne chętne zwierzaki. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom biorącym udział w zbieraniu żołędzi bardzo dziękujemy!
Przedstawienie "Złodziej czasu"
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w ciekawym  przedstawieniu  pod tytułem "Złodziej czasu" wystawianym w Teatrze Dzieci Zagłebia im. Jana Dormana w Będzinie. Dwie klasy brały również udział w warsztatach organizowanych przez teatr. Dzieci podczas pobytu w teatrze miały możliwość uczestniczenia w spektaklu będącym wizualną i słuchową przygodą.
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!
W piątek 24 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" porządkowali w Małpim Gaju w Będzinie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas 4a i 4c napewno będzie czyściej. Uczniowie naszej szkoły sprzątali również tereny w pobliżu szkoły. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!
Pasowanie pierwszoklasistów.
Słowami Izaaka Newtona ,,Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean" przywitaliśmy naszych pierwszoklasistów podczas uroczystości pasowania.
Życzenia samych radosnych dni, wielu sukcesów naszym pierwszoklasistom przekazała Wiceprezydent Miasta Będzina Pani Anna Drzewiecka.
Drodzy Pierwszoklasiści! Bądźcie zdobywcami, poszukiwaczami, podróżnikami.
Bądźcie radośni!
Europejski Dzień Języków Obcych.
27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To był bardzo ciekawy i barwny dzień. Uczniowie przygotowali prezentacje o krajach Europy. Mogliśmy także podziwiać przepiękne tradycyjne stroje oraz spróbować tradycyjnych potraw pochodzących z Hiszpanii, Francji czy Włoch.
Uczniowie klasy 3a miło spędzili czas na wycieczce,
sami tworzyli przepiękne dzieła.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021
,,Korzystaj z ekomobilności dla zdrowotnośći!"

Nasi uczniowie od 16 do 22 września 2021 roku aktywnie uczestniczyli w kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021 pod hasłem ,,Korzystaj z ekomobilności dla zdrowotnośći!". Klasy I-III przygotowywały prace plastyczne w formie plakatu, będące wyjątkowym zaproszeniem dla rodziców: „Mamo, tato dziś nie samochodem, ale pieszo odprowadź mnie do szkoły”. Klasy IV-VIII poznały zagadnienia z zakresu niskoemisyjnego transportu: „Zrównoważona Mobilność Miejska”. Zajęcia przeprowadzili wychowawcy klas z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Pana Z. Gądka oraz pomocy multimedialnych. Edukacja ekologiczna jest bardzo istotna.
Uczniowie naszej szkoły kibicowali podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej
organizowanej w "Będzin ARENA"
pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 września 2021 był dniem wyjątkowym, wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się z wychowawcami. Zostały przekazane życzenia od Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego: "Życzę Uczniom małych i dużych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, budowania przyjaznych relacji z rówieśnikami. Życzę Wam, aby czas edukacji był okresem pełnym radości, a zdobyta wiedza i umiejętności sprzyjały Waszemu rozwojowi."
HARMONOGRAM ZADAŃ DOTYCZĄCYCH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Nasza szkoła ciągle zmienia swoje oblicze.
Podczas wakacji wyremontowaliśmy salę nr 19 oraz wykonany został kompleksowy remont instalacji hydrantowej. W czerwcu rozpoczęła się budowa nowoczesnej sali gimnastycznej, a okres wakacyjny sprzyjał postępowi prac i widać już pierwsze efekty. Równolegle postępują prace związane z remontem ogrodzenia. Otoczenie szkoły zyskuje zupełnie nowy wygląd.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021r. (środa)

Uczniowie klas: 1a, 1b i 1c
wraz z rodzicem proszeni są
o przyjście do sali gimnastycznej
(klasa 1a o godz. 9.00, klasa 1b o godz. 10.30 klasa 1c o godz. 12.00).
Do sali gimnastycznej prosimy wchodzić od strony boiska szkolnego.
Przewidywany czas spotkania około 1 godziny.
Prosimy o posiadanie maseczek ochronnych.

Uczniowie klas 2-8 przychodzą według ustalonego harmonogramu do wskazanych klas.
Rodziców prosimy o pozostanie poza terenem budynku szkoły.
Czas spotkania uczniów z wychowawcami
około 1,5 godziny.
AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE 2021
 

Informacja dla uczniów/rodziców klas ósmych.
 
Szanowni Państwo, zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą do odbioru w sekretariacie szkoły w dniu 9.07.2021 roku (piątek) w godzinach od 7:00 do 15:00. Z poważaniem Dyrekcja Szkoły.
 
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski skierował list z podziękowaniami i życzeniami do Pracowników Szkoły, Rodziców, Uczniów. Otrzymaliśmy przepiękne podziękowania od Uczniów i Rodziców. W tym dniu dla uczniów klas ósmych zakończył się pewien etap i równocześnie otworzyły się ogromne możliwości. Drodzy Uczniowie! Zachowajcie przepiękne wspomnienia i realizujcie swoje marzenia. Życzymy niezapomnianych wakacji. Dyrekcja szkoły i Grono Pedagogiczne.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas 1-7 odbędzie się 25.06.2021r. (piątek) w salach lekcyjnych według poniższego harmonogramu.

Wejście edukacja wczesnoszkolna.

9.00, klasa 1a, sala nr 8
9.00, klasa 1b, sala nr 3
9.00, klasa 1c, sala nr 6
9.00, klasa 1d, sala nr 7

10.00, klasa 2b, sala nr 1
10.00, klasa 3a, sala nr 4
10.00, klasa 3c, sala nr 5

11.00, klasa 2a, sala nr 8
11.00, klasa 2c, sala nr 7

11.30, klasa 3b, sala nr 6
11.30, klasa 3d, sala nr 3

Wejście główne

9.00, klasa 4a, sala nr 21
9.00, klasa 4b, sala nr 13
9.00, klasa 4c, sala nr 16

10.00, klasa 5a, sala nr 10
10.00, klasa 5b, sala nr AV

10.30, klasa 7a, sala nr 15
10.30, klasa 7c, sala nr 23
10.30, klasa 7d, sala nr 20

11.00, klasa 6a, sala nr 24
11.00, klasa 6b, sala nr 12
11.00, klasa 6c, sala nr 19
11.00, klasa 6d, sala nr 9

12.00, klasa 7b, sala nr 22

W związku z sytuacją epidemiologiczną liczymy na państwa wyrozumiałość, do klas na zakończenie roku zapraszamy rodziców z trójek klasowych. Przypominamy, że na terenie szkoły nosimy maseczki.
Wchodząc do szkoły, dezynfekujemy ręce.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas 8 odbędzie się 25.06.2021 (piątek) na sali gimnastycznej według poniższego harmonogramu.

Wejście sala gimnastyczna.

9.00, klasa 8a, sala gimnastyczna
10.30, klasa 8b, sala gimnastyczna
12.00, klasa 8c, sala gimnastyczna

W związku z sytuacją epidemiologiczną liczymy na państwa wyrozumiałość, na zakończenie roku klas ósmych zapraszamy jednego rodzica każdego ucznia. Przypominamy, że na terenie szkoły nosimy maseczki. Wchodząc do szkoły, dezynfekujemy ręce.


Uczniowie klas 1-3 w trakcie roku szkolnego 2020/2021 bardzo chętnie uczestniczyli w licznych konkursach, akcjach. Każda klasa 1-3 za udział i zaangażowanie w akcjach Ligii Klas edukacji wczesnoszkolnej otrzymała nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP2. Gratulujemy uczniom sukcesów.
Wielu uczniów naszej szkoły osiągnęło sukcesy w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki, biologii, języka angielskiego OLIMPUS Sesja zimowa. Serdecznie gratulujemy.
W naszej świetlicy szkolnej dzień dziecka jest codziennie 1 czerwca był jednak pełen atrakcji dla naszych uczniów.
Dnia 22 czerwca 2021 roku uczniowie naszej szkoły: Andrzej Sygut, Wiktor Szlachta, Kinga Główka, Bartosz Bąk, Jakub Mucha, Patryk Janczyk, Paulina Kochanowska, Aleksandra Walkiewicz, Weronika Kalisz, Juliusz Tarasin, Bartosz Rudzki, Ewa Kapusta, Wiktor Steppa, Zofia Kasprzyk, Julia Sikorska odebrali Nagrody Prezydenta Miasta Będzina dla wyróżniających się uczniów. Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021 odbyła się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w akcji „Rowerowy Maj 2021” współorganizowanej przez Miasto Będzin.
Nasza szkoła zajęła I miejsce wśród placówek szkolnych.
W kategorii klas:
I miejsce zajęła klasa 4a
II miejsce klasa 3c
III miejsce klasa 7d
Gratulujemy wysokiej frekwencji i dziękujemy za udział.
Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowo-plastycznym ,,Draw the word".
Jury spośród wielu przepięknych prac wyłoniło zwycięzców:
1 miejsce zajęła Amelia Steppa z klasy 2b,
2 miejsce zajęła Iga Hardych z klasy 3a,
3 miejsce Maja Kurzak z klasy 2c.
Przyznano również cztery wyróżnienia.
Otrzymały je: Natalia Szota z klasy 2b, Julia Bomba z klasy 3a, Liwia Cynarska z klasy 2b oraz Milla Matyja z klasy 2b.
Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Zwycięzcom, uczniom wyróżnionym oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów.
Tydzień Matematyki
Z okazji Światowego Dnia Liczby Pi w naszej szkole odbył się „Tydzień Matematyki”. Myśl przewodnia tygodnia matematyki: „ Pi razy drzwi - co wiemy o liczbie Pi.” Z tej okazji uczniowie brali udział w konkursach:
• klasowe zdjęcie rozwinięcia liczby Pi,
• konkurs na jak największą liczbę wyrazów, w których znajdują się litery Pi,
• konkurs na pracę plastyczną, plakat związany z figurami geometrycznymi,
• konkurs na przygotowanie najlepszego rebusu z symbolem Pi,
• konkurs na ułożenie krzyżówki związanej z liczbą Pi,
• konkurs na wierszyk lub rymowankę dotyczącą liczby Pi.
Wyróżnieni uczniowie za swoje prace zostali nagrodzeni.
Gratulacje dla wszystkich uczniów.
Szanowni, Rodzice! Dziękujemy za wszystkie nadesłane przez Państwa prace konkursowe bajki - przytulajki. To cudowne, że razem z Waszymi pociechami tworzycie tak piękne historie, które pomagają zrozumieć dzieciom świat i pokonywać towarzyszący trudnym dla nich sytuacjom smutek. Przysłane przez Państwa bajeczki są tego najlepszym dowodem, a miedzy słowami wyczuwalna jest bliskość, wsparcie i zrozumienie dla emocji przeżywanych przez maluszka.
Nagrody otrzymują:
Kaja Kisińska z Rodzicami, klasa 2b SP nr 9 Będzin oraz
Krzysztof Byczek z Rodzicami, klasa 1b SP nr 9 Będzin.
Gratulujemy!
Dziękujemy także wszystkim Szkołom Podstawowym z Będzina za współpracę.
W międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Around the music 2021” laureatką III Nagrody została Maja Zając.
Gratulacje dla uczennicy i opiekuna Pani Agaty Szczyrby.
II Diecezjalny Konkurs Biblijno - Plastyczny „Obrazy Eucharystii ukazane na kartach Pisma Świętego”.
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Kmiecik-Stępień zdobyli nagrody w II Diecezjalnym Konkursie Biblijno - Plastycznym „Obrazy Eucharystii ukazane na kartach Pisma Świętego”.
I nagrodę zdobyła Victoria Storonowicz, II nagrodę zdobył Bartosz Marcinkiewicz, natomiast nagrodę III - Paweł Samborski. Gratulujemy!
    
Akcja: uczniowie wracają – nauczyciele wspierają

Drodzy uczniowie, wkrótce się zobaczymy. Od poniedziałku wracamy do szkolnych ławek, do klas, do kolegów i przyjaciół. Długo się nie widzieliśmy, kontaktowaliśmy się zdalnie. Chcielibyśmy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy otwarci na Wasze pytania i problemy. Wierzymy, że czas spędzony w szkole upłynie w przyjaznej atmosferze i rozstaniemy się tylko na wakacje. Pamiętaj, Tobie wszystko się uda! Uczniowie wracają – nauczyciele wspierają!
Organizacja pracy szkoły 17 - 28.05.2021r.

Szanowni Państwo,

Od 17 maja 2021r. do 28 maja 2021r. uczniowie klas 4-8 będą mieć zajęcia prowadzone na terenie szkoły oraz zdalnie z wykorzystaniem aplikacji Teams.
Uczniowie klas 4-8 przychodzący w danym dniu do szkoły wchodzą i wychodzą ze szkoły wejściem głównym.
Uczniowie klas 4-8 pozostawiają rzeczy w wyznaczonym miejscu w szatni szkolnej.
Uczniowie klas 4-8 mający lekcje w szkole uczą się w wyznaczonych salach nr 9, nr 12, nr 15, nr 20, nr 22, nr 25 oraz spędzają przerwy w wyznaczonych miejscach, zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.
Uczniowie klas 4-8 w dniach, kiedy będą uczyć się w szkole, proszeni są o zgłoszenie do wychowawcy klasy, z informacją czy będą spożywać obiady, opłata za jeden obiad wynosi 3,50 zł. Po uzyskaniu informacji zostanie ułożony harmonogram obiadów dla klas 4-8, wstępne godziny spożywania obiadu przez uczniów klas 4-8 zostały zaznaczone na żółto. Rodzice/prawni opiekunowie uczniów dokonują wpłaty za obiady za maj zgodnie z ilością zdeklarowanych obiadów.
Wychowawcy klas 4-8 zapoznają uczniów z organizacją funkcjonowania szkoły od 17 maja do 28 maja 2021r.
Harmonogramy: wejść-wyjść, obiadów, sal lekcyjnych, szatni uczniów klas 1-3 pozostają bez zmian.

Pozdrawiamy
Dyrekcja szkoły
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego