Narodowy Program Czytelnictwa

Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych!
Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania  w bibliotece.
Wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek. Następnie
uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!
Pamiętajmy, że biblioteka szkolna nie jest jedynie wypożyczalnią ale pełni wiele funkcji, np. stanowi wsparcie dla edukacyjnej roli szkoły, jest miejscem animacji kultury, centrum nowoczesnych technologii, strefą rozwijania talentów.
Tutaj liczy się przede wszystkim uczeń, a ten oprócz książek, potrzebuje uśmiechu i wiary w jego własne możliwości.
Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im pasja czytania!
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!