42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 7

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
10 maja uczestniczyliśmy w  uroczystości wręczenia nagród i zaświadczeń wielokrotnym laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanej przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.
Anna Szędzielorz z klasy 8c została podwójną laureatką, zdobyła tytuł
laureata matematyki oraz laureata fizyki.
Serdecznie gratulujemy
9. maja na wycieczkę do Koszęcina, siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" wyruszyła klasa 5a. Piękne słońce sprawiło, że humory dopisywały, a park i pałac wyglądały cudownie. Uczniowie, podczas warsztatów, zdecydowali się zatańczyć oberka -  polski taniec ludowy!
Maria Leszczyńska uczennica klasy 1b
zdobyła II nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Językowo-Plastycznym "MY TOWN" w kategorii klas 1-3.
Uczennica wykonała pracę w języku angielskim - album "My town" w formie pisemnej i graficznej.
Gratulacje
26.04.2023r. klasy 5b,5c,5d odwiedziły siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Uczniowie brali udział w warsztatach tanecznych, po rytmicznej rozgrzewce uczyli się podstawowego kroku Polki.  Poznali również historię zespołu "Śląsk" wraz z prezentacją kostiumów scenicznych i strojów ludowych. Zwiedzali piękne, pałacowe wnętrza oraz Izbę Pamięci Zespołu ”Śląsk", w której znajduje się ekspozycja śląskich strojów ludowych i pamiątki z licznych tourne zespołu. Wycieczka zakończyła się podziwianiem Koszęcina z wieży pałacowej.
W kwietniu odbył się szkolny konkurs historyczny ,, Rocznica Chrztu Polski".
I miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła klasa 5b oraz jury konkursu przyznało dwa wyróżnienia dla klasy 4a i 6a.
W kategorii klas 7-8
I miejsce zajęła klasa 7b.
Gratulujemy
Święto Konstytucji 3 Maja
Delegacja uczniów z naszej szkoły brała udział w uroczystości 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
#Laboratoriaprzyszłości
W kwietniu uczniowie poznali sposób  działania aparatu cyfrowego wraz z akcesoriami.
Poznali techniki robienia zdjęć i nagrywania filmów, następnie  wszystko zmontowali za pomocą programów.
W dniu 27 kwietnia 2023 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział zawodach w czwórboju lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt w składzie: Lena Krochmal, Nadia Kucharska, Emilia Potocka,  Zuzanna Serbin, Natalia Ścigała i Lena Witkowska zajęła drugie miejsce, natomiast drużyna chłopców w składzie: Igor Bieniecki,  Bartosz Dorobisz, Filip Dudziński, Mikołaj Łatacz, Kamil Polak i Kamil Zając miejsce pierwsze. Obie drużyny awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się w Czeladzi.  
Za indywidualne konkurencje nasi zawodnicy zdobyli 6 medali.
Gratulujemy naszym sportowcom.
27.04 klasa 4a uczestniczyła w twórczych warsztatach plastycznych w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Zajęcia poprzedziło zwiedzanie aktualnej wystawy. Po twórczym wysiłku, wzmocnieni pączkami uczniowie wyruszyli do najbardziej znanych miejsc w centrum Katowic.
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno- ekologicznych, polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. W związku z tym w naszej szkole od kilku lat trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, która cieszy się dużym zaangażowaniem oraz wspiera piękną inicjatywę.
W tym roku udało nam się zebrać bardzo dużo nakrętek, dzięki którym pomagamy Piotrusiowi,  chłopcu choremu na rzadką,  nieuleczalną chorobę genetyczną.  
Zbierając plastikowe nakrętki nie tylko pomagamy Piotrusiowi, ale też chronimy nasze środowisko, ułatwiając proces recyklingu plastików.
Czasami wystarczy tak niewiele , aby pomóc potrzebującemu, choremu człowiekowi.  Mała, niepozorna  nakrętka może komuś pomóc! Dzięki tej akcji uczymy się,  że wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy innym, bowiem RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!!!!
20 kwietnia 2023 r. trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Igor Bieniecki, Andrzej Sygut i Lena Witkowska uczestniczyła w I etapie Powiatowego Konkursu Edukacyjno-Sportowego pt. "Żyję zdrowo - na sportowo", zorganizowanego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Będzinie. Celem konkursu było promowanie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Uczniowie zmagali się z 6 konkurencjami sportowymi, pisali test wiedzy o zdrowym odżywianiu, wykonywali pracę plastyczną.
I etap konkursu nasza drużyna ukończyła
na 2 miejscu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.
Dnia 26 kwietnia zostały wręczone nagrody dotyczące XXIV Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego im. prof . Waldemara Zillingera "Zillingierki fizyczne". Konkurs odbył się 23 marca 2023r. w IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.
2 miejsce  zajął Mateusz Dorobisz
Serdecznie gratulujemy
26 kwietnia nasze uczennice brały udział w uroczystym wręczeniu nagród. Uroczystość  dotyczyła XXI Powiatowego Konkursu Języków Obcych organizowanego 5 kwietnia 2023r.  przez III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Będzinie.  
Anna Gorol z klasy 8a zajęła 2 miejsce w kategorii język niemiecki szkoły podstawowe.
Julia Sikorska z klasy 8c zajęła 2 miejsce w kategorii język angielski szkoły podstawowe.
Maja Zając z klasy 8c zajęła 1 miejsce w kategorii język hiszpański szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.
Serdecznie gratulujemy
We wtorek 25 kwietnia grupa uczniów z klas ósmych uczestniczyła w warsztatach w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej,  American Corner w Katowicach. Warsztaty w całości prowadzone były przez native speakera. Spotkanie pt. ,,Visionaries of Unbridled Mind" składało się z prezentacji, części filmowej, dyskusji oraz pracy w grupach. Nasi uczniowie wykazali się nie tylko bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale też kreatywnością i ogromną wiedzą ogólną.
Na zajęciach plastycznych, uczniowie tworzą wspaniałe dzieła: drzewa za pomocą patyczków  kosmetycznych, wiosenne kwiaty z papieru, świąteczne króliki i kartki.
Zabawy i uśmiechów jest jak zawsze co niemiara.
Poniedziałkowy dzień był bardzo intensywny dla uczniów z  klas: 4b i 4c. Odwiedzili oni Manufakturę Czekolady w Krakowie, następnie uczestniczyli w  interesujących warsztatach w "WOMAI" - Centrum Nauki i Zmysłów, a na koniec zwiedzali rynek podziemny w Krakowie. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o bardzo cenne informacje przekazane przez przewodnika.
Dziś uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami z okazji "Dnia Ziemi" upiększali teren wokół szkoły, sadzili przepiękne, kolorowe bratki. Wszyscy zaśpiewali również piosenkę ,, Ziemia, wyspa zielona".
Dziękujemy
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi i 665-lecie nadania praw miejskich gminie Będzin zasadziliśmy symboliczne drzewko.
Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza do wspólnego sadzenia drzew, które będą nam przypominać o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.
Z okazji "Dnia Ziemi" 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.
1 miejsce SP6 w Będzinie
2 miejsce SP9 w Będzinie
3 miejsce SP3 w Będzinie
Konkurs uświetniły występy naszych uczniów.
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.
Uczniowie naszej szkoły z okazji
"Dnia Ziemi"
sprzątali teren wokół szkoły.
Humory i piękna pogoda dopisywały.
Jan Wojtasik uczeń klasy 6a zdobył V miejsce w finale XXVIII Wojewódzkiego Konkursu  Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych.
Gratulacje
Uczniowie naszej szkoły:
Maciej Mazur klasa 5a i
Franciszek Mazur klasa 5c
zdobyli II miejsce w międzyszkolnym konkursie "Z liczbami w świat przyrody" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, zorganizowanym 19 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Będzinie.
Gratulujemy
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miłosz Krzystyniak, Mikołaj Łatacz i Kaspian Kmiecik zdobyła II miejsce w ogólnopolskim turnieju wiedzy "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym", etap powiatowy.
Gratulacje!!!
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
życzymy samych ciepłych i radosnych chwil,
udanego odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.
Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej
nr 2 w Będzinie.
W ramach zajęć w świetlicy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy na temat tradycji wielkanocnych w Polsce.
Wśród uczniów klas pierwszych:
I miejsce Radosław Czepiel,
II miejsce Mateusz Popadeńczuk,
III miejsce Alicja Liszka.
Wśród uczniów klas drugich i trzecich:
I miejsce Oliwia  Powązka,
ll miejsce Jakub Karczewski,
III miejsce Nadia Margiel.
W ramach zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie wykonali piękne wielkanocne ozdoby.
Zabawy i uśmiechu było co niemiara.
24 marca 2023 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie odbyły się przesłuchania do VI Regionalnego Festiwalu Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie". Z naszej szkoły udział brały: Alicja Florczyk z klasy 4c, Lena Ziętara z klasy 5d, Magdalena Płatos z klasy 6a.
Po przesłuchaniu 20 uczestników w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych jury przyznało wyróżnienie Magdalenie Płatos.
Serdecznie gratulujemy.
Z okazji Świąt Wielkanocnych Młodzieżowa Rada Miasta Będzina uczestniczyła w akcji "kartki i stroiki dla seniora". Julia Łazarowicz i Szymon Kasicki, przedstawiciele rady z naszej placówki, byli koordynatorami wydarzenia na terenie szkoły.
Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi społeczność naszej szkoły przygotowała upominek dla podopiecznych Centrum Usług Senioralnych w Będzinie. Mamy nadzieję, że podarowane słodkości przyczynią się do  spędzenia najbliższych dni w miłej i świątecznej atmosferze.
4 kwietnia 2023 r. uczniowie klas VI brali udział w międzyszkolnym konkursie "Tercet matematyczny" organizowanym przez SP1 w Będzinie. Konkurs polegał na drużynowym rozwiązywaniu zadań matematycznych dotyczących treści zawartych w wymaganiach szczegółowych podstawy programowej dla klas IV – VI.
Drużyna uczniów SP2 w składzie:
Emilia Matysek, Kamil Zając, Adam Grabara
zajęła 1 miejsce.
Gratulacje
Uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 brali udział w miedzyszkolnym konkursie plastycznym "Malowanie na temat ... Laurka dla wiosny" organizowanym przez SP6 w Będzinie.
Uczennica SP2, z klasy 3A Gabriela Musiał zajęła 1 miejsce w konkursie.
Gratulacje
W marcu odbył się konkurs pt. "Kobiety w różnych zawodach":
I miejsce - Jagoda Noelle
Il miejsce - Alicja Liszka
lll miejsce - Waszkiel Miłosz, Julian Duda
Gratulacje
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego