42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 3

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Uczennica klasy 5a, Michalina Falkus, zajęła 3 miejsce w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego ,,Let's paint the town red " - English idioms, organizowanym przez SP nr 13 w Będzinie.
Serdecznie gratulujemy Michalinie.
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów.  
Łucja Zasada z klasy 6c zajęła 1 miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Będzin- tak widzę moje miasto",
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Będzinie.
Natomiast uczeń klasy 4d, Stanisław Motłoch, otrzymał w tym konkursie wyróżnienie.  
Gratulujemy
W ramach Szkolnego Wolontariatu od października jesteśmy wirtualnymi opiekunami pieska o imieniu Saba.
Saba przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu od 03.01.2023r.
To piękny, ciekawy świata, aktywny piesek, który czeka na kochających opiekunów.
Wirtualna adopcja polega na wspieraniu naszego pupila poprzez darowizny finansowe. Uzbierane pieniądze są przeznaczone na karmę i leczenie.
Każdego ostatniego tygodnia miesiąca nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze, które będziemy regularnie przekazywać do schroniska.
Nasze wspólne zaangażowanie w wirtualną adopcję bardzo pomaga zapewnić lepsze warunki.
Zachęcamy do udziału w zbiórce
W ramach projektu "Każdy inny - wszyscy równi", 18 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt: "Miej Obraz Osoby Niewidomej" prowadzone przez Fundację Wygrajmy Razem. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób niewidomych. Podczas warsztatów uczniowie klas: 6c, 6d, 7b i 5a mieli możliwość wejść w rolę przewodnika osoby niewidomej, uczyli się określać położenie przedmiotów zgodnie ze wskazówkami zegara oraz poznawali przedmioty ułatwiające funkcjonowanie  osobom niewidomym w życiu codziennym.
#Laboratoriaprzyszłości
Uczniowie klasy 2b  z dużym zainteresowaniem wykorzystywali możliwości gogli Class VR podziwiając piękno  przyrody.
Rodzice Piotrusia - chłopca chorego na nieuleczalną chorobę genetyczną, dla którego w naszej szkole zbieramy plastikowe nakrętki - bardzo dziękują uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w akcję.
Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że każda, nawet najmniejsza ilość zebranych nakrętek pomaga w zdobyciu środków na leczenie oraz rehabilitację Piotrusia.
Cieszymy się, że możemy pomagać innym!
"Każdy ma coś, co może dać innym" - te słowa Barbary Bush doskonale wpisują się w ideę  Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności na rzecz osób potrzebujących, która jak co roku odbyła się w naszej szkole.   
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za okazaną dobroć i empatię.
Dzięki Waszej pomocy, także w tym roku szkolnym wszystkie  rodziny z naszej szkoły mogły poczuć magię świąt.
Dziękujemy
Z radością oglądaliśmy jasełka, to był wyjątkowy czas, kiedy mogliśmy razem przeżywać magię Świąt Bożego Narodzenia. W każdym uśmiechu, w każdej ozdobionej choince i śpiewanej kolędzie kryło się coś wyjątkowego, coś, co łączy nas wszystkich w tej magicznej chwili.
Koło plastyczne -  ozdoby i dekoracje świąteczne .
Słonecznie i pięknie. Idealna pogoda na ubieranie choinki.
Za nami kolejna edycja i finał Konkursu Twórczości Plastycznej i Muzycznej „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa" w Szkole Podstawowej nr 4. W części muzycznej wspaniale  reprezentowali naszą szkołę: Daryna Gargula z kl.3, Natalia Rybak z kl.4, Lena Ziętara z kl.6 i Karol Domagalik z kl. 7.
Z tego grona Lena otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii!
Gratulujemy!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie  wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych. Uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz napisali życzenia w języku angielskim oraz niemieckim. Zostały one przekazane uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza oraz Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie.
Merry Christmas! Frohe Weihnachten!
18 grudnia, w przedświąteczny czas. Klasa 6b brała udział w warsztatach  teatralnych: Poznaj teatr od kulis w Teatrze Zagłebia w Sosnowcu. Podczas zajęć  było wiele eksperymentów aktorskich, wiedzy na temat teatru, zabawy i śmiechu.  Poznać lepiej siebie i swoich kolegów, pod okiem profesjonalnego aktora, to naprawdę cenne doświadczenie!
14 grudnia uczniowie z klasy 8a i 8b uczestniczyli w wycieczce do Laserhouse w Sosnowcu. Atrakcją była bitwa drużynowa na laserowy paintball oraz laserowy labirynt. Zabawa była rewelacyjna, towarzyszyły jej olbrzymie  emocje, a wszystko to w duchu sportowej rywalizacji.
Wycieczka uczniów z klasy 1b i 2d do Bajki Pana Kleksa w dniu 12.12.2023r. Zabawy było co niemiara.Dzieci wróciły pełne wrażeń
8 grudnia uczniowie z klasy 4b i 4c udali się na świąteczne warsztaty do Żarek. Swoją przygodę czwartoklasiści rozpoczęli od zwiedzania młyna i poznania wszystkich etapów wytwarzania mąki. Potem, w iście świątecznym klimacie, uczniowie ozdabiali pierniki, a kropką nad i okazały się bałwanki z siana, wykonane własnorecznie. Spędziwszy wspaniale dzień, zaopatrzeni w nową wiedzę i umiejętności, wróciliśmy bezpiecznie do domu. To był wyjątkowy dzień.
Grudzień to wyjatkowy miesiąc. Uczniowie klasy 1b wybrali się w niezapomnianą podróż
do sztolni w Zabrzu, gdzie poznali historię górnictwa.
15 grudnia uczniowie klas pierwszych,  nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie wraz z Prezydentem Miasta Będzina Panem Łukaszem Komoniewskim, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Darią Paterek przystroili choinkę na osiedlu Zamkowym. Ubieranie choinki odbyło się w świątecznym klimacie, w który wprowadził nas chór szkolny. Bombki, które przystroiły choinkę zostały ozdobione przez uczniów.Była super zabawa i świąteczny nastrój.
Dziękujemy za wspólne ubieranie choinki
Prezydentowi Miasta Będzina Panu Łukaszowi Komoniewskiemu
oraz  Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani Darii Paterek.
Uczennica klasy 5b Nicola Sonik zajęła II miejsce w XXIII educji konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Parafię św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie.
Serdecznie gratulujemy.
Z okazji Mikołajek do klasy 5a przybyły Elfy wraz z warsztatami o Krainie Lodu. Uczniowie obserwowali i wykonywali doświadczenia z suchym lodem w roli głównej.
Dziś Mikołaj był również w naszej szkole.
1 grudnia uczniowie klasy 7a, 7c oraz kilku uczniow z klasy 6b, 6d i 8a uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili między innymi Panoramę Racławicką oraz muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z punktem widokowym na Wieży Matematycznej. Spacerowali również po Ostrowie Tumskim szlakiem Wrocławskich Krasnali, zwiedzając kamieniczki „Jaś i Małgosia”, Jatki i rynek z ratuszem tętniący o tej porze przedświątecznym klimatem Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Dzieci były szczęśliwe i zadowolone.
To był udany dzień.
W sobotę, 2 grudnia uczestniczyliśmy w Mikołajkowym Turnieju Judo w SP4 gdzie nasza szkoła zorganizowała dla Kasi Kiermasz Świąteczny
Dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za pomoc w organizacji kiermaszu.
Kasiu dużo zdrowia
Wycieczki, super zabawa, integracja zespołu klasowego, kształtowanie nawyków zachowania, wrażliwości.
5 grudnia klasa 2b i 2c uczestniczyły w wycieczce do FUNZEUM w Gliwicach.
Klasa 5c była w kręgielni.
Wszyscy uczniowie miło spędzili czas.
5 grudnia uczniowie klasy 5a, 6b i 6c uczestniczyli w świątecznym koncercie w Filharmonii Śląskiej.  W wykonaniu chóru Filharmonii Śląskiej z towarzyszeniem fortepianu usłyszeliśmy m.in. utwory z takich filmów jak "Król lew", "Wajana", "Piękna i bestia" oraz polskie i angielskie utwory świąteczne.
Dziękujemy za te chwile pełne emocji i pięknej muzyki!
Nasza szkoła w Będzin Arena ma świąteczny kiermasz.
Zapraszamy na Mikołajkowy Jarmark Świąteczny dzisiaj, 3 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00 w hali Będzin Arena. Tańczące elfy, spotkanie ze Świętym Mikołajem, Śnieżynka, strefa animacji i gier XXL, magiczna świąteczna ścianka do zdjęć oraz wystawcy, którzy na swoich kramach oferować będą ozdoby, przysmaki i dekoracje świąteczne. Z nami poczujesz magię nadchodzących świąt!
Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą  jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka. Uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele również włączyli się w akcję informacyjną, której celem było uwrażliwienie na problem tolerancji wobec osób nosicieli HIV i chorujących na AIDS oraz zapoznanie z realnymi faktami dotyczącymi dróg zakażenia wirusem HIV, sposobami zapobiegania takim zakażeniom oraz aktualnymi danymi na temat rozwoju choroby AIDS w Polsce i na świecie.
W czwartek 30 listopada uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w warsztatach ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć!", prowadzonych przez pracowników Urzędu Skarbowego w Będzinie.
Podczas akcji edukacyjno-informacyjnej uczniowie poszerzali wiedzę o zagrożeniach wynikających z hazardu.
30 listopada uczniowie klas 1-3 bawili się wspaniale podczas zabawy andrzejkowej. Były tańce, zabawy, uczniowie mieli możliwość losowania magicznych bilecików z wróżbami,wróżenia z atramentu czy wosku. Andrzejki przebiegały jako czas zabawy i dobrego humoru.
30 listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych.
Uczniowie klas 4-8 w czarodziejskiej klasie mieli możliwość przekłuwać papierowe serce, losować magiczne bileciki z wróżbami, szukać swojej szczęśliwej liczby, wróżyć z atramentu czy wosku. Andrzejki przebiegały przede wszystkim jako czas zabaw i dobrego humoru.
=============================================
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego