42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 8

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miłosz Krzystyniak, Mikołaj Łatacz i Kaspian Kmiecik zdobyła II miejsce w ogólnopolskim turnieju wiedzy "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym", etap powiatowy.
Gratulacje!!!
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
życzymy samych ciepłych i radosnych chwil,
udanego odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.
Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej
nr 2 w Będzinie.
W ramach zajęć w świetlicy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy na temat tradycji wielkanocnych w Polsce.
Wśród uczniów klas pierwszych:
I miejsce Radosław Czepiel,
II miejsce Mateusz Popadeńczuk,
III miejsce Alicja Liszka.
Wśród uczniów klas drugich i trzecich:
I miejsce Oliwia  Powązka,
ll miejsce Jakub Karczewski,
III miejsce Nadia Margiel.
W ramach zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie wykonali piękne wielkanocne ozdoby.
Zabawy i uśmiechu było co niemiara.
24 marca 2023 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie odbyły się przesłuchania do VI Regionalnego Festiwalu Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie". Z naszej szkoły udział brały: Alicja Florczyk z klasy 4c, Lena Ziętara z klasy 5d, Magdalena Płatos z klasy 6a.
Po przesłuchaniu 20 uczestników w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych jury przyznało wyróżnienie Magdalenie Płatos.
Serdecznie gratulujemy.
Z okazji Świąt Wielkanocnych Młodzieżowa Rada Miasta Będzina uczestniczyła w akcji "kartki i stroiki dla seniora". Julia Łazarowicz i Szymon Kasicki, przedstawiciele rady z naszej placówki, byli koordynatorami wydarzenia na terenie szkoły.
Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi społeczność naszej szkoły przygotowała upominek dla podopiecznych Centrum Usług Senioralnych w Będzinie. Mamy nadzieję, że podarowane słodkości przyczynią się do  spędzenia najbliższych dni w miłej i świątecznej atmosferze.
4 kwietnia 2023 r. uczniowie klas VI brali udział w międzyszkolnym konkursie "Tercet matematyczny" organizowanym przez SP1 w Będzinie. Konkurs polegał na drużynowym rozwiązywaniu zadań matematycznych dotyczących treści zawartych w wymaganiach szczegółowych podstawy programowej dla klas IV – VI.
Drużyna uczniów SP2 w składzie:
Emilia Matysek, Kamil Zając, Adam Grabara
zajęła 1 miejsce.
Gratulacje
Uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 brali udział w miedzyszkolnym konkursie plastycznym "Malowanie na temat ... Laurka dla wiosny" organizowanym przez SP6 w Będzinie.
Uczennica SP2, z klasy 3A Gabriela Musiał zajęła 1 miejsce w konkursie.
Gratulacje
W marcu odbył się konkurs pt. "Kobiety w różnych zawodach":
I miejsce - Jagoda Noelle
Il miejsce - Alicja Liszka
lll miejsce - Waszkiel Miłosz, Julian Duda
Gratulacje
W czwartek 30 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach miejskich Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, które odbyły się w SP 3 w Będzinie. Podczas Turnieju uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, wykonywali zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonywali rowerowy tor przeszkód.
Kategorię wiekową 10-12 lat reprezentowali: Marta Kwiek, Lena Przeniosło, Franciszek Czwakiel i Jakub Kwiek zajmując 2 miejsce.
W kategorii powyżej 12 lat uczniowie: Kaspian Kmiecik, Miłosz Krzystyniak i Mikołaj Łatacz zajęli 1 miejsce tym samym kwalifikując się do etapu powiatowego.
Kolejnym sukcesem naszych uczniów okazała się klasyfikacja indywidualna.
Najlepszym zawodnikiem Turnieju w kategorii 10-12 lat został Franciszek Czwakiel, a w kategorii powyżej 12 lat - Miłosz Krzystyniak.
Gratulacje dla wszystkich naszych uczestników.
30 marca do naszej szkoły zaprosiliśmy na Dzień Otwarty przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.
Gości przywitaliśmy występami naszych utalentowanych uczniów.  Pokazaliśmy występ taneczny, przedstawienie, występ chóru szkolnego, prezentację o szkole, przygotowany został słodki poczęstunek.
Następnie wróżki oprowadzały dzieci  i rodziców po szkole.
Oglądana była nowa sala gimnastyczna wraz z ogromną ilością pucharów zdobytych w konkurencjach sportowych przez uczniów naszej szkoły.
Na zajęciach w sali informatycznej pokazaliśmy mur chiński, roboty, wykonywane grafiki.
W kolejnej pracowni dzieci przeniosły się w ciekawy świat chemii, fizyki, biologii.
Wszyscy obserwowali jak napełnić balon, zrobić "wulkan", naelektryzować przedmiot, oglądali różne pomoce naukowe oraz preparaty pod mikroskopem.
W pracowni matematycznej odbyło się spotkanie z geometrią.
Były również przepiękne świąteczne opaski na rękę.
Nie mogło zabraknąć prac plastycznych, podczas których dzieci kolorowały owoce i warzywa.
Wróżki dotarły również do świetlicy szkolnej,
gdzie pełno było gier i zabawek.
Na koniec dzieci otrzymały również kolorowe pompony i myszki wykonane w technice origami.
Zabawy było co niemiara.
Spotkamy się już we wrześniu.
Do zobaczenia.
2 kwietnia uczestniczyliśmy w Jarmarku Wielkanocnym w Będzinie.
Podczas jarmarku było pełno atrakcji zorganizowanych przez miasto: animacje, warsztaty, poczęstunek.
Nasza szkoła miała rownież stoisko, na którym zostały wystawione przepiękne  ozdoby świąteczne przygotowane przez naszych uczniów, rodziców, pracowników.
Serdecznie dziękujemy.
30.03. odbyła się lekcja pokazowa w klasie 2A pt. "Jak działają: szkielet, mięśnie i skóra człowieka?" Uczniowie byli bardzo zaangażowani na zajęciach. Dowiedzieli się między innymi, że dorosły człowiek składa się z 206 kości, a dziecko aż z 350! Natomiast najdłuższą kością w naszym ciele jest kość udowa. Takie ciekawostki z pomocą nauczyciela przekazał dzieciom kolega Kostek, nasz szkolny model szkieletu, którego uczniowie bardzo chętnie gościli na lekcji.
Na terenie województwa śląskiego trwa kampania informacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „ Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”. Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza i zwiększenie świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze.
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Będzinie odbyło się spotkanie edukacyjne z uczniami klas 2 i 3.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanej tematyki, aktywnie uczestnicząc w dyskusji i warsztatach utrwalających wiedzę.
#NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy.
Nasz szkolny zespół taneczny
podczas zajęć doskonali swoje umiejętności.
27 marca 2023 r. uczniowie klas 8 naszej szkoły uczestniczyli w 11 turnieju piłki nożnej o puchar Dyrektorów CKZiU i MOS w Będzinie.
W zawodach brało udział 12 drużyn z różnych szkół. Ostatni mecz grupowy uniemożliwił naszej drużynie grę w półfinałach. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i była bardzo blisko wyjścia z grupy.
Brawo
23. marca odbył się "VII Wiosenny Koncert Szkolny" połączony z wystawą malarstwa. Dzięki uczniom cała społeczność szkolna mogła posłuchać gry na przeróżnych instrumentach: skrzypce, gitara, pianino cyfrowe, elektroniczny zestaw perkusyjny i gitara elektryczna. Nasi utalentowani wykonawcy brawurowo wykonali na nich utwory, a koncert dopełniły prezentacje wokalistek, chóru i szkolnego zespołu tanecznego.
"Salę koncertową" upiększały rozwieszone obrazy, również wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Dołączamy się do gromkich braw publiczności, gratulując wszystkim wykonawcom.
W czwartek, 9 marca w SP 9 w Będzinie, odbył się II etap XXVIII Wojewódzkiego Konkursu wiedzy biblijnej.
Nasi uczniowie zdobyli:
I miejsce Jan Wojtasik z klasy 6a
III miejsce Kacper Małysa z klasy 7a.
20 kwietnia odbędzie się finał, w którym będzie uczestniczył Jan Wojtasik.
Gratulujemy
"Dni kolorowe"
21 marca do naszej szkoły zawitał kolor zielony z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
W naszej szkole 21 marca uczniowie obchodzili Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem uczniowie w tym dniu nosili kolorowe skarpetki.
Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu
w 21 parze, który posiadają osoby
z zespołem Downa.
W pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach- "Wiosenny Festiwal Sportu". Zawody zostały zorganizowane przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Reprezentanci będzińskich szkół podstawowych rywalizowali między sobą w następujących dyscyplinach: zwinnościowy tor przeszkód, siatkówka czterosobowa oraz zbijak. Rywalizację szkół kończył quiz sportowy. Każda konkurencja była punktowana, a miejsce poszczególnej szkoły w całym turnieju wyznaczała suma punktów z poszczególnych konkurencji. Reprezentacja naszej szkoły dwukrotnie wygrywała rywalizację (zwinnościowy tor przeszkód, quiz sportowy) raz zajęła trzecie miejsce (siatkówka). W końcowym podsumowaniu uczniowie SP2 zajęli drugie miejsce otrzymując w nagrodę upominki.
Gratulujemy
Dekoracje w SP2
9 marca nasi uczniowie uczestniczyli w l Młodzieżowej Sesji  Naukowej "Współczesne oblicza nauki - od mikro do makrokosmosu" organizowanej w l LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Oliwia Kaczmarczyk w ciekawej prezentacji przedstawiła temat "Węgiel i krzem - pierwiastki, które zmieniły świat". Elżbieta Gnieciak w interesujący sposób przypomniała w swojej prezentacji "Co okrąża naszą Ziemię, czyli historia satelitów". Uczennice Martyna Kramarczyk i Martyna Wiaderny przygotowały prezentacje na temat "Prognozowanie pogody i ekstremalne zjawiska pogodowe". Prezentacje uczniów poprzedził wykład profesora Akademii Górniczo-Hutniczej dr hab. inż. Piotra Kulinowskiego. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w wydarzenie, wzięli w nim udział z dużym entuzjazmem.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim
"Mały OKR" ( klasy  VII-VIII):
I miejsce zajął Andrzej Sygut,
"Mały OKR" (klasy IV--VI):
wyróżnienie Maksymilian Witek
Gratulacje
Zagłosuj na Będzin

Nasze miasto bierze udział w konkursie firmy Orange - przeznaczonym dla gmin. Walczymy o nagrodę główną - stworzenie inteligentnego przejścia dla pieszych Co to takiego? Przejście wyposażone w specjalne czujniki ruchu, które z daleka wykryją pieszych, aktywując świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą

Wystarczy, że klikniecie w link https://inteligentneprzejscie.pl/ wybierzecie BĘDZIN i wpiszecie kod uwierzytelniający, który dostaniecie na swój numer telefonu!

Pamiętajcie, każdy głos ma znaczenie!

#Laboratoriaprzyszłości
Uczymy się przez zabawę!
Nasi najmłodsi uczniowie w marcu podczas zajęć matematyczno-przyrodniczych, jak również w świetlicy szkolnej, rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność wchodząc w świat małej inżynierii i mechaniki.
Wykorzystując zestawy kreatywne "Maszyny proste" zakupione w ramach projektu "Laboratoria przyszłości", samodzielnie budują modele odkrywając takie pojęcia jak: siła, ruch, dźwignia.
10 marca podczas zajęć
"koła plastycznego" uczniowie wykonywali pracę "żółw z papierowego talerzyka".
W ramach zajęć w świetlicy uczniowie brali udział w porannej rytmicznej rozgrzewce przy muzyce.
Dzień 8 marca.
Uczniowie byli na wycieczkach, przygotowywali desery, byli na pizzy, wręczali prezenty.
Był to miły i wesoły dzień.
We wtorek 7 marca nasze uczennice brały udział w Miejskim Etapie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR". W kategorii klas młodszych szkołę reprezentowały Helena Bancerz, Michalina Mazur i Emilka Kozina.
Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym młodym i utalentowanym uczennicom.
Dnia 22 i 23 lutego zorganizowane zostały w naszej szkole warsztaty dla klas trzecich dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Podczas części teoretycznej dzieci poznały najważniejsze zasady dotyczące reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Część praktyczna polegała na ćwiczeniach na fantomach. Uczniowie wykonywali przydzielone im zadania i sprawdzali swoją wiedzę w praktyce. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć. Warsztaty zostały przeprowadzone bardzo ciekawie.
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego