42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 4

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas 1-7. Wspaniałe występy naszych uczniów.
Pełne wrażeń pożegnanie klas ósmych.
Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.
Nagrody Prezydenta z naszej szkoły  otrzymali następujący uczniowie:
Oliwier Lotko,
Zofia Kolanowska,
Maksymilian Witek,
Piotr Grochowalski,
Michał Madejczyk,
Franciszek Mazur,
Amelia Klimas,
Wiktoria Wrotniak,
Adam Grabara,
Andrzej Sygut,
Anna Gorol,
Maja Zając,
Anna Szędzielorz,
Mateusz Dorobisz,
Filip Syguła,
Konstanty Lorenc-Góra.
Uroczystość uświetniły występy uczniów z będzińskich szkół.
Nasz szkolny chór wykonał przepiękny utwór o wakacjach.
Gratulujemy wyróżnionym.
#Laboratoriaprzyszłości
W czerwcu klasa 2a testowała nowe możliwości gogli Class VR. Pojawiły się nowe funkcje takie jak przeglądanie internetu w przeglądarce oraz oglądanie filmów na portalach społecznościowych. Dodanych zostało wiele nowych animacji i gier edukacyjnych.
Koło plastyczne - malowanie farbami " Moje wymarzone wakacje ".
13 czerwca  klasy 6-te (A i C) wyruszyły na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podróży towarzyszył radosny nastrój. Pogoda dopisała, świeciło słońce i nie było zbyt gorąco. To był idealny dzień na piesze wycieczki.
Najpierw było zwiedzanie Jaskini Wierzchowskiej,gdzie było ciemno i dość chłodno (8 stopni Celsjusza). Tam uczniowie zetknęli się z nietoperzami i poznali warunki, w jakich żyli pierwotni ludzie.
Następnie rozpoczęli terenową grę, której trasa przebiegała od Groty Łokietka, przez Krakowską Bramę. Rywalizacja dostarczyła wiele emocji, dzięki czemu zwiedzanie było pełne napięcia i dynamizmu.
Spod bramy, gdzie odbyły się zawody w przeciąganiu liny, uczniowie udali się czarnym szlakiem przez Janiszówkę z powrotem do autokaru. W trakcie drogi niektórym przypominała się niedawno omawiana lektura.
Ostatnim punktem programu wycieczki było ognisko w letnim ogrodzie, gdzie wszyscy wrócili do sił i ogłoszono wyniki gry.
Po pożegnaniu z przewodnikami wszyscy udali się w drogę powrotną. To był bardzo udany dzień.
Emocjonująca przygoda! Ciekawe zadania! Nietuzinkowa historia! Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w grze miejskiej „Strażnicy Powietrza na pomoc Błękitnemu Niebu”. Tym razem, wcielimy się w drużynę superbohaterów, która uratuje nie tylko nasze miasto, ale również cały Śląsk.
Zapiszcie swoją drużynę już dzisiaj, a wyruszycie w podróż pełną niesłychanych przygód. Będziecie przemierzali zielone zakątki naszego miasta odkrywając jego fascynującą historię.
Zbadacie tajemnice naszych zabytków i poznacie bioróżnorodność Będzina. Kto wie? Może to Wy odgadniecie zaklęcie i uratujecie nasz region. Dajcie ponieść się fantazji! Bądźcie czujni! Wyostrzcie wszystkie swoje zmysły! Rozwiązujcie zagadki dzięki taktyce i sprytowi, ponieważ na Waszej drodze staną niezwykle psotne chochliki, które będą utrudniać Wam realizację zadań.
Ta wspaniała przygoda będzie doskonałą okazją do integracji całej rodziny, która wspólnie pozna Będzin z zupełnie innej, magicznej perspektywy.
Wzywamy wszystkich zainteresowanych ochotników Strażników!
Zgłoszenia do gry przyjmujemy drogą mailową na adres: promocja@um.bedzin.pl
do 8 czerwca 2023 r. do godziny 15.30. Ilość miejsc ograniczona.
Udział w grze bezpłatny.
W mailu prosimy o wpisanie nazwy drużyny, imion i nazwisk osób biorących udział oraz przynajmniej jeden numer kontaktowy. Nazwy drużyn powinny mieć charakter ekologiczny i nawiązywać do charakteru gry.
Pragniemy przypomnieć Wam o jednym istotnym szczególe - Wasze przebrania! Ponieważ wcielicie się w niezwykłych super bohaterów, ważne jest, abyście przygotowali swoje peleryny, maski i wszelkie inne artefakty, które mogą Wam pomóc w realizacji zadań. Ten szczególny strój stanie się nie tylko elementem Waszego wyjątkowego wizerunku, ale również przyczyni się do atmosfery tej niesamowitej przygody.
Czy można zmienić świat w niecałe sześć dni?


Właśnie zakończył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Będzinie projekt pt.” Życzliwość nie zna granic”, finansowany przez Polsko – LitewskI Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.


W ramach projektu dziesięcioro uczniów z Litwy i dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wspólnie odbyło wiele spotkań i zwiedziło kilka ciekawych miejsc w Będzinie. Uczniowie spotkali się pierwszego dnia w Arenie Będzin z panią wiceprezydent Anną Drzewiecką i mieli okazję zwiedzić oraz poznać zakamarki hali, zazwyczaj niedostępne dla zwykłego kibica. Przez te kilka dni młodzież spotkała się z dziećmi z Domu Dziecka w Sarnowie, zwiedziła Teatr Dzieci Zagłębia, odwiedziła Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz uczestniczyła w pikniku militarnym, festynie szkolnym i turnieju rycerskim na wzgórzu zamkowym.

Wszystkie te atrakcja, także liczne warsztaty oraz siatkówka, która towarzyszyła nam codziennie, pomogły wyzwolić w młodych ludziach emocje, poznać język i kulturę sąsiadów, wynieść język angielski na kolejny poziom, otworzyć się na dobro, które niesie życzliwość i zaprzyjaźnić ze sobą.

Nie sposób jednak wyrazić słowami to, czego doświadczyliśmy i to, co wspólnie przeżyliśmy.

Sądzimy, że świat każdego z nas zmienił się, bo bycie życzliwym zmienia ludzi, a skoro my się zmieniliśmy, to zmieniliśmy świat w niecałe sześć dni.

Piknik rodzinny w SP2,
pełno atrakcji, super zabawa.
Uśmiechy dzieci bezcenne.
Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji.
Uczestnikami projektu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie oraz uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej z Kruonis na Litwie.
Wczoraj delegacja z Litwy odwiedziła Będzin po raz pierwszy Nasi goście zwiedzili wczoraj halę Będzin Arena, po czym na bulwarach Czarnej Przemszy wypuścili balony napełnione helem w kolorach flag polskiej i litewskiej.
Projekt jest sfinansowany przez Polsko Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji i będzie trwał do 4 czerwca 2023.
Dzień dziecka na bulwarach od 16.00 do 20.00
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi.
Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji np.:
pokaz sprzętu wojskowego (wozy bojowe i czołg), policyjnego i strażackiego,
pokaz tresury psów policyjnych oraz pokaz policji konnej
pokaz pożarniczy
certyfikat superbohatera dla dzieci, które wykonają zadania na torze przeszkód, strzelnicy, przejdą przez namiot dymny, udzielą pierwszej pomocy i wykażą się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego
popcorn, wata cukrowa i dmuchańce oraz wojskowa grochówka
oraz wiele innych atrakcji.
Dodatkowo zapraszamy dzieci i rodziców na rycerski Dzień Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca pod Zamkiem Królewskim w Będzinie. Start o godz. 14.00
#Laboratoriaprzyszłości
W maju poznawaliśmy z uczniami działanie  mikrofonów Zoom, Boya oraz mikrofonu w aparacie.
Do pracy nad nagranym materiałem dźwiękowym wykorzystywaliśmy darmowy program oraz znany nawet najmłodszym program, w którym jest bardzo dobry i prosty zestaw narzędzi do przekształcania i tworzenia dźwięku. Powstały materiał dźwiękowy został dodany do nakręconych filmów.
Rada Rodziców, Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają uczniów,rodziców na piknik rodzinny.
Konkurs dla szkół – „Szkolna aktywność fizyczna”.
Organizatorzy – Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Uczniowie klasy 2c i 3b wzięli udział w filmie nagranym do konkursu „Szkolna aktywność fizyczna – ćwiczenia śródlekcyjne”. Klasa 3b pokazała, że nawet siedząc w ławce można wykonać proste ćwiczenia i oderwać się na parę chwil od wysiłku umysłowego, natomiast klasa 2c wybrała formę taneczną podczas przerwy śródlekcyjnej. Każda z prezentowanych form dobrze wpływa na zdrowie młodego człowieka.
16 maja odbył się konkurs wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowany z inicjatywy posła na Sejm RP Rafała Adamczyka i Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
Julia Łazarowicz kl. 8c
Lena Kmiecik kl. 8c
Kacper Chrabąszcz kl. 8c
Filip Biedak kl. 8c
Szymon Kasicki kl. 8d
Uczniowie wykazali się znajomością wiedzy o Sejmie, Senacie i tematyki poruszane na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.
18 maja 2023r. w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbyło się podsumowanie konkursu "Żyję zdrowo - na sportowo", organizowanego przez Poradnię Psychologiczno  - Pedagogiczną w Będzinie, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.
W I etapie nasza drużyna w składzie:
Lena Witkowska,
Igor Bieniecki,
Andrzej Sygut
zajęła 2 miejsce.
W II etapie należało napisać opowiadanie na temat "Żyję zdrowo - na sportowo".
Autorem pracy konkursowej był Andrzej Sygut, który zajął 3 miejsce.  
Po podsumowaniu I i II etapu nasza drużyna uplasowała się na 3 miejscu.  
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XV Rajd na Wzgórze św. Doroty
18 maja odbył się XV Pieszy Rajd na Wzgórze św. Doroty organizowany przez SP6  i SP11 z Będzina.
Rajd podzielony był na dwie części:
pierwsza dotyczyła historii miasta i zabytków, a druga wzgórza św. Doroty i znajdującego się na nim kościoła.
Rajd zakończył się w kościele pw. św. Doroty, gdzie Pani Wiceprezydent Będzina Anna Drzewiecka wręczyła uczestnikom nagrody. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek.
Naszą szkołę reprezentowali:
Filip Dudziński kl. 6a
Igor Bieniecki kl. 7a
Andrzej Sygut kl. 7a.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
18 maja uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia nagród i zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanej w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.
Maja Zając z klasy 8c
zdobyła tytuł laureata języka hiszpańskiego oraz finalisty matematyki.
Mateusz Dorobisz zdobył tytuł laureata fizyki.
Uczniowie mogli między innymi zobaczyć jak działa automatyka, pneumatyka w praktyce.
Wystawę zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.
Serdecznie gratulujemy
W klasie 2A, w ramach edukacji przyrodniczej, wychowawca przygotował zajęcia praktyczne pt. "Jak zbudowany jest kwiat tulipana?"
⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
Uczniowie na podstawie obserwacji kwiatu tulipana opisywali jego wygląd i zapach.
⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
Uczniowie naszej szkoły 11 maja brali udział w szkolnych mistrzostwach powiatu będzińskiego w czwórboju lekkoatletycznym.
Reprezentacja chłopców:
Bieniecki Igor kl.7a
Dorobisz Bartosz kl. 6b
Dudziński Filip kl.6a
Łatacz Mikołaj kl. 6b
Polak Kamil kl.6b
Zając Kamil kl. 6a
zajęła w zawodach drugie miejsce czym zapewniła sobie awans do zawodów rejonowych.
Reprezentacja dziewcząt
Jaroszuk Aleksandra kl. 6a
Krochmal Lena kl. 6b
Kucharska Nadia kl. 6b
Potocka Emilia kl. 6a
Serbin Zuzanna kl. 7a
Ścigała Natalia kl. 6c
zajęła w mistrzostwach powiatu piąte miejsce.
Gratulacje
Wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów.
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z matematyki OLIMPUS sesja zimowa:
Anna Szędzielorz kl. 8c tytuł laureata
Julia Sikorska kl. 8c tytuł laureata
Ewa Szędzielorz kl. 8c tytuł laureata
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z fizyki OLIMPUS sesja zimowa:
Mateusz Dorobisz kl. 8d tytuł laureata
Gratulacje
Zajęcia plastyczne-żółw i rysowanie przy muzyce relaksacyjnej
12 maja klasy trzecie uczestniczyły w przedstawieniu "Zorro" w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
Sztuka była świetna, humory wszystkim dopisywały.
28 kwietnia klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Trasa pt."Śladami Legend" to oferta dla dzieci łącząca edukację z zabawą i aktywnym zwiedzaniem podziemi kopalni. Ten sposób zwiedzania pozwolił dzieciom na zapoznanie się z naukową wiedzą ale także pomógł wypracować umiejętności pracy w grupie, rozwijając przy tym wyobraźnię i logiczne myślenie uczniów. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.
Rowerowy Maj 2023
10 maja uczestniczyliśmy w  uroczystości wręczenia nagród i zaświadczeń wielokrotnym laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanej przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.
Anna Szędzielorz z klasy 8c została podwójną laureatką, zdobyła tytuł
laureata matematyki oraz laureata fizyki.
Serdecznie gratulujemy
9. maja na wycieczkę do Koszęcina, siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" wyruszyła klasa 5a. Piękne słońce sprawiło, że humory dopisywały, a park i pałac wyglądały cudownie. Uczniowie, podczas warsztatów, zdecydowali się zatańczyć oberka -  polski taniec ludowy!
Maria Leszczyńska uczennica klasy 1b
zdobyła II nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Językowo-Plastycznym "MY TOWN" w kategorii klas 1-3.
Uczennica wykonała pracę w języku angielskim - album "My town" w formie pisemnej i graficznej.
Gratulacje
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego