42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 9

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Uczniowie klasy 8c i 8d w konkursie "Magia Świąt" otrzymali wyróżnienie, nagrodę 1000zł i głośnik bezprzewodowy. Konkurs "Magia Świąt" był pod patronatem prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego i Starosty Będzina Sebastiana Szaleńca. W dniu 7 grudnia uczniowie uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród w CKZiU oraz oglądali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie.
W dniach od 5 do 9 grudnia Młodzieżowa Rada Miasta Będzina organizuje w naszej szkole zbiórkę charytatywną "Paczka dla Seniora". Dary tj. artykuły spożywcze z długoterminową datą ważności, kosmetyki oraz środki czystości można w tych dniach przynosić na dyżurkę szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.
Dnia 30.11.2022 uczniowie klasy 1b i 1d "podróżowali w kosmosie". Odwiedzili stacje kosmiczne, obejrzeli film, wysłuchali ciekawych informacji na temat kosmosu, poznali pracę kosmonauty.
6 grudnia zamienił szkołę w krainę Świetego Mikołaja, wszędzie było widać Mikołaje, Elfy, Śnieżynki. Dzieci otrzymały słodkości i piłkarzyki od Świętego Mikołaja przy pomocy naszej wspaniałej Rady Rodziców. Rozegrane zostały już pierwsze mecze.
Klasa 4 B i 4C na wycieczce mikołajkowej w "Ale Fajnie" w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie dekorowali pierniki, zdobili skarpety mikołajkowe, z klocków budowali komin dla Świętego Mikołaja, brali udział w teatrzyku, a na koniec spotkali się z samym Mikołajem, który rozdał dzieciom prezenty.
"Mikołaj w Krainie Lodu" organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice miło spędzili czas wraz z Mikołajem w Parku Syberka. Były występy naszych uczniów, kiermasz świąteczny, zdjęcia z Mikołajem, Olafem, Królem Kazimierzem Wielkim i wiele innych atrakcji.
Nasi uczniowie projektantami i wykonawcami tabliczek informacyjnych Nicola Sonik i Maksymilian Witek zostali laureatami konkursu plastycznego, polegającego na wykonaniu tabliczki informującej o śpiącym jeżu, organizowanego przez Urząd Miasta w Będzinie. W wybranych miejscach miasta pojawiły się tabliczki informujące o śpiących jeżach. Tabliczki mają zapewnić jeżom większe bezpieczeństwo i zostały zamieszczone w przygotowanych kopcach, będących naturalnym schronieniem jeży o tej porze roku.
2 grudnia 2022r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał konkursu "Twórca i jego dzieło" objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Tegoroczną edycję zatytułowano: "Astrid Lindgren, Antoine de Saint-Exupery i ich mali podróżnicy", podczas konkursu rywalizowali uczniowie z klas VII i VIII będzińskich szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 2, 4, 6, 9, 11 i 13. Dla starszej grupy organizatorzy wybrali „Małego Księcia” autorstwa Antoine de Saint-Exupery. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 8a Lilianna Baj, Maria Kędzior i Maria Kochan.
Dzieci podczas zajęć "Koła plastycznego" robiły śliczne ozdoby świąteczne.
30 listopada z okazji andrzejek klasy 1-3 bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Podczas zabawy andrzejkowej nie zabrakło zabaw takich jak: taniec z balonem, zabawa z chustą animacyjną i wiele innych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników imprezy.
30 listopada uczniowie klas 4-8 i nauczyciele mogli uczestniczyć w niesamowitych zabawach z okazji andrzejek. Uczniowie przygotowali magiczny wystrój i zabawy. Humory wszystkim dopisywały.
29 listopada odbył się III Festiwal Piosenki Polskiej ,,Zanim się pojawiłeś...". organizowany przez naszą szkołę. W festiwalu wzięli udział uczniowie będzińskich szkół: SP1, SP2, SP4, SP10, SP13. Uczniowie zaprezentowali ogromne umiejętności wokalne i muzyczne. Specjalne wyróżnienia otrzymali: Alicja Florczyk SP2, Antonina Staniczek SP13, Blanka Rudecka SP2 i Jakub Gierula SP2. Główne nagrody - Złote Mikrofony - otrzymały Milena Krzoska SP4 oraz Julia Kruk SP13
Dnia 29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Postacie, za które przebrali się nasi uczniowie sprawiły wiele radości i uśmiechu. Kolorowy, wesoły dzień.
Dnia 28 listopada uczniowie klas 3 zwiedzali solne labirynty w Kopalni Soli "Wieliczka". Głęboko pod ziemią podziwiali niezwykłe solne krajobrazy, skały solne, rzeźby. Uczniowie miło spędzili dzień, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.
Dnia 24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie zawodów - powiatowych w koszykówce chłopców. W zawodach uczestniczyły dwie najlepsze szkoły z Będzina i dwie najlepsze szkoły z Czeladzi. Dzięki doskonałej postawie zawodników zajęliśmy drugie miejsce. Dwa mecze wygrane dały nam awans do zawodów rejonowych.
#LaboratoriaPrzyszłości W listopadzie uczniowie na lekcjach informatyki doskonalili swoje umiejętności z wykorzystaniem okularów VR.
#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY
Klasy 1-3 wzięły udział w akcji ,,WIRUSOOCHRONA" organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej. Głównym celem akcji jest promowanie podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Klasy 3 w ramach akcji WIRUSOOCHRONA brały udział w projekcie "Szkoła mycia rąk Maxa i Elli".
25 listopada klasy 5c i 5d odwiedziły Centrum Nauki DaVinci koło Chęcin. Była to wspaniała okazja do aktywnej i inspirującej zabawy. Uczniowie zwiedzili ekspozycję o dobrze funkcjonującym organiźmie ludzkim oraz jego otoczeniu. Kolejną atrakcją był udział w warsztatach naukowych. Uczestnicy mogli wcielić się w rolę badaczy przeprowadzając eksperymenty pod czujnym okiem instruktorów.
25 listopada obchodzimy "Światowy Dzień Pluszowego Misia" w szkole, w świetlicy pojawiły się ulubione maskotki. Odbywały się zajęcia o tematyce "pluszowego misia".Oto kilka zdjęć z świetlicy i uczniów klasy 2a.
Akcja "Lekki tornister" w klasach 1-3, 4 i 7. Super prace uczniów klasy 2b i klasy 2a. Uczniowie uczyli się między innymi, że waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka, że tornister powinno nosić się na obu ramionach.
 
Uczennica klasy 8c Maja Zając zajęła 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Koszulki z przesłaniem".
15 listopada uczniowie klasy 7a i 7b uczestniczyli w akcji edukacyjno-informacyjnej "Hazard? Nie daj się wciągnąć!" organizowanej przez Krajową Administrację Skarbową.
14 listopada odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Będzina, nasi młodzi radni Julia Łazarowicz z klasy 8c i Szymon Kasicki z klasy 8d oficjalnie rozpoczęli swoją kadencję.
17 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Plakaty naszych uczniów.
 
16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji
W dniu 10 listopada 2022 roku reprezentacje naszej szkoły klas 1-6 oraz 7-8, po sukcesach w etapach miejskim i powiatowym, wzięły udział w trzecim etapie - rejonowym.
Drużyny w składach igrzyska dzieci: Marta Kwiek, Maciej Grzyb, Jakub Kwiek, Dymytr Chekanov zajęły 4. miejsce oraz w zawodach młodzieży szkolnej Lena Kmiecik, Mateusz Dorobisz, Jakub Gierula i Mateusz Kołodziejak miejsce 6.
Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się przepiękne przedstawienie obrazujące historię Polski. Występy artystów były niezwykłe. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali tą uroczystość.
Organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Będzinie oraz Urząd Miejski w Będzinie konkurs plastyczny „Jesteśmy z siebie dumni, że jesteśmy sobie równi” rozstrzygnięty!
Podczas oceny liczył się zarówno oryginalny sposób przedstawienia tematu, jak i samo wykonanie. Z ponad 20 prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, aż trzy zostały nagrodzone.
Laureatkami zostały:
Amelia Steppa z kl. 4b - II nagroda,
Zuzanna Karczewska z kl. 5a - wyróżnienie i Natalia Barańska z kl. 7b - wyróżnienie.
Dzisiaj -9 listopada- uczennice odebrały nagrody z rąk Pani Wiceprezydent oraz Komendanta Policji w Będzinie.
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego