42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 18

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
 
Świąteczna atmosfera zagościła wśród społeczności szkolnej. Z przyjemnością obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła się życzeniami złożonymi przez Panią Dyrektor, Samorząd Uczniowski i księdza Proboszcza.
Uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą Anną Jaromirską - Czyż przygotowali świąteczne przedstawienie, które zaprezentowali w szkole. Brawa dla młodych wykonawców.
Nasza szkoła brała udział w Będzińskich Mikołajkach.
 
Rodzice uczniów klasy 2a pod opieką wychowawcy Pani Mirosławy Urgacz przygotowali i wystawili przepiękne przedstawienie dla swoich dzieci z okazji mikołajek. Dzieci były zachwycone zdolnościami aktorskimi swoich rodziców. Tego dnia przybył również Święty Mikołaj.
 Jak co roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj.
W szkole dla naszych uczniów odbył się konkurs "Świąteczna bombka"
Kategoria I
1 miejsce klasa 2a
2 miejsce klasa 1b
3 miejsce klasa 3b
Kategoria II
1 miejsce klasa 5d
2 miejsce klasa 3a gimn
3 miejsce klasa 6b
Gratulujemy
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w Będzinie.
Akademie z okazji Dnia Nauczyciela odbędą się 12 października.
II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 2006-2008
III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 2003-2005
III miejsce we Współzawodnictwie Szkół Będzińskich Rocznik 2002-2004
Gratulacje dla naszych uczniów.
Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych "ŚPIEWAM TOBIE POLSKO"
4 października 2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych "ŚPIEWAM TOBIE POLSKO".
LIGA KLAS
W ramach Ligi Klas 28 września odbył się apel pod hasłem "Jesień w poezji". Uczniowie recytowali wybrane utwory, które oceniało jury.
Brawo dla wszystkich klas.
Dyskoteka szkolna.
28 września uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece szkolnej. Humory wszystkim dopisywały.
Pasowanie Pierwszaka na Świetliczaka
27.09.2018r. miała miejsce uroczystość Pasowania Pierwszaka na Świetliczaka.
W trakcie konkursów, przygotowanych przez Panią Monikę Hupę i Panią Agatę Szczyrbę, uczniowie klas pierwszych pokazali swoją zręczność, samodzielność, refleks, a przede wszystkim umiejętność wspólnej zabawy.
Na koniec wicedyrektor Paweł Lekszycki wraz z panią Dominiką Kiesiewicz-Zatoń, odebrali ślubowanie Świetliczaków i wręczyli dyplomy wszystkim uczestnikom uroczystości.
Pełna miska dla Schroniska
Pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego 22 września 2018 odbywała się akcja „Pełna miska dla Schroniska”.
W dniach od 10 do 21 września szkolny wolontariat organizował w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. W sobotę karma została dostarczona pod Urząd Miejski w Będzinie
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Wartsztaty pt.: "Osobliwości Świata Fizyki"
W piątek 14.09.2018 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych i siódmych szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach pt.: "Osobliwości Świata Fizyki", których organizatorem był Uniwersytet Śląski w Katowicach.
Uczniowie mieli okazje zobaczyć niezwykłe zjawiska fizyczne zawarte w tematach wykładów: "Wszechobecne fale" oraz "Potęga Ciśnienia", brali oni również udział w eksperymentach np. jazda poduszkowcem, badanie ciśnienia hydrostatycznego.
Zmiana godzin pracy sekretariatu.
 
Pon.   8:00 - 17:00
Wt.    7:00 - 15:00
Śr.     7:00 - 15:00
Czw.  7:00 - 15:00
 Pt.     7:00 - 14:00
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
 
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie życzy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy okazało się fascynującą podróżą, podczas której z radością odkrywa się, poznaje i rozumie prawa nauki i jej tajniki. Wierzymy, że szkoła stanie się dla Was miejscem, w którym będziecie rozwijać własne pasje i zainteresowania, poszerzać horyzonty oraz nawiązywać trwałe przyjaźnie.
 
Nayczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy wytrwałości a także tego, by był to rok spokojnej pracy, dającej poczucie spełnienia na polu zawodowym.
 Rodzicom składamy życzenia wielu radości i wzruszeń, towarzyszących sukcesom ich dorastających do samodzielności pociech.
Informacja
 
Dotycząca dodatkowego terminu zamawiania strojów szkolnych na rok szkolny 2018/2019

1.Stroje szkolne będzie można zamówić w dniach od 03.09 do 05.09.2018 roku.
2.Wnioski do zamówienia można pobrać na portierni szkolnej.
3.Zamówienia i płatności  dokonujemy w tych dniach w poczekalni szkoły.
4.Istnieje możliwość przymierzenia wybranego rozmiaru stroju.
3 września 2018r.(poniedziałek)
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

GODZ. 9.00  KLASY I-III
MIEJSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Część artystyczna na sali gimnastycznej. Po akademii wychowawcy wraz z uczniami udają się do klas.
GODZ.11.00 KLASY IV-VI
Część artystyczna ok. 20-30min. na sali gimnastycznej. Po akademii wychowawcy wraz z uczniami udają się do klas.
GODZ.12.15 KLASY VII i VIII oraz III GIM.
Część artystyczna ok. 20-30min. na sali gimnastycznej. Po akademii wychowawcy wraz z uczniami udają się do klas.
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Wolontariusze z EVS European Voluntary Service.
12 czerwca naszą szkołę odwiedzili Solei z Francji oraz Carlos z Włoch.
Są to wolontariusze z EVS European Voluntary Service. Prowadzili dla naszych uczniów lekcje, podczas których opowiadali o pracy wolontariusza, o swoich krajach, a także nauczyli nas kilku przydatnych zwrotów w języku włoskim i francuskim. Było to bardzo interesujące spotkanie.
Rowerowy Maj
Nasza szkoła zajęła I miejsce w akcji "Rowerowy Maj" organizowanej w Będzinie. Wśród wszystkich klas biorących udział w szkole najaktywniejsze były:
I miejsce I b, II miejsce III b, III miejsce V b.
Spotkanie z Rodzicami kandydatów przyjętych do klasy PIERWSZEJ w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się 19.06.2018r. o godz. 18.00 Podczas spotkania zostaną przekazane:
· Informacje o szkole,
· Informacje dotyczące podręczników
Oraz będzie możliwość zamówienia stroju szkolnego z haftowaną tarczą szkoły (płatność w dniu zamówienia) Obecność na spotkaniu nie jest obowiązkowa

Inspektorem ds. Ochrony Danych (osobą odpowiedzialną za prawidłowość przetwarzania danych) jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
 

Konkurs filmowy ,,Spacerem po mieście... czyli co warto zobaczyć w Będzinie''
Uczniowie klasy 3c gimnazjum Oliwia Wiązek, Filip Dymowicz i Szymon Probierz otrzymali wyróżnienie w konkursie filmowym ,,Spacerem po mieście... czyli co warto zobaczyć w Będzinie''. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie. Gratulujemy.
Powiatowy konkurs "LIGA MATEMATYKÓW"
Juliusz Tarasin z klasy 4b zajął I miejsce, Wiktor Steppa z klasy 4a zajął III miejsce w XI Powiatowym konkursie LIGA MATEMATYKÓW, który odbył się 29 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Będzinie.
Gratulujemy.
Piknik rodzinny.
W maju i czerwcu świętuje cała rodzina: mama, tata i dzieci. Dzisiaj w naszej szkole odbył się "Piknik rodzinny" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pana Łukasza Komoniewskiego. Przygotowaliśmy 660 balonów dla upamiętnienia 660 lecia nadania praw miejskich miastu Będzin. Atrakcji i zabawy było co niemiara. Dziękujemy Wszystkim za przybycie.
Nasza szkoła robi się coraz bardziej kolorowa.


Pobijamy rekord w czytaniu.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie, że książki nadal są popularne wśród dzieci i młodzieży.
W tym dniu ze względu na opady deszczu uczniowie naszej szkoły zebrali się na szkolnych korytarzach i siedząc na kocach, rozpoczęli czytanie przyniesionych ze sobą książek.
Dzień Ziemi
W ramach obchodów Dnia Ziemi przeprowadzono w naszej szkole:
• Konkurs przyrodniczy dla klas czwartych, w którym reprezentanci klas wykazywali się wiedzą, którą zdobyli w ciągu roku. Konkurs przebiegał w miłej i zabawnej atmosferze. Zwyciężyła klasa IVd.
• Konkurs międzyklasowy na najlepszy plakat prezentujący informacje o jednym z wybranych Parków Krajobrazowych
• Festiwal kanapek wiosennych, które przygotowali uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami. Degustacja kanapek odbyła się na korytarzu szkolnym na długiej przerwie. Kanapki musiały być pyszne, bo zniknęły tak szybko jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.
Parada Schumana
12 maja uczniowie klasy 2 a gimnazjum wraz z opiekunami panią Anetą Radon oraz panią Magdaleną Truszkiewicz wzięli udział w Paradzie Schumana - proeuropejskim marszu, który przeszedł ulicami Warszawy.
Była to nagroda za zrealizowany przez klasę 2a projekt: ,,Która wartość ma dla mnie wartość".
Oprócz udziału w Paradzie nasi uczniowie obejrzeli atrakcje przygotowane w Miasteczku Europejskim na Krakowskim Przedmieściu, spacerowali po Starym Mieście oraz zwiedzali Polin - Muzeum Historii Żydów.
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego