42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 16

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Drodzy uczniowie klas ósmych. Przed Wami już wkrótce ważny egzamin. Z myślą o nim postanowiliśmy wesprzeć Was w przygotowaniach do niego, dlatego  przygotowaliśmy specjalny numer "Kronik Kazimierza", w którym prezentujemy szkolne lektury obowiązkowe. Nie zapominajcie, że warto je znać nie tylko z powodu egzaminu. Zapraszamy do lektury.

W kwietniu nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, co stanowiło doskonałą okazję do zwrócenia uwagi całej społeczności szkolnej na kwestie zadbania o swoje zdrowie. Uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Gdy chorujemy", na których poznali przyczyny i sposoby profilaktyki najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Uczniowie starszych klas zapoznali się z tematem chorób wektorowych oraz sposobami ich zapobiegania. Chętni uczniowie wzięli udział w zaproponowanych konkursach: "Szlachetne zdrowie..." skierowanym do uczniów klas 7 i 8 oraz plastycznym "Budujemy zdrowszy świat" adresowanym uczniom klas młodszych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1 do 3 oraz 4 do 6. Duże zaangażowanie dzieci i młodzieży z pewnością przyczyniło się do zwiększenia świadomości i promocji zachowań prozdrowotnych.
Wyniki konkursu "Szlachetne zdrowie": w konkursie uczestniczyło 28 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały: MARTYNA PUSTUŁKA 8B, PAULINA KOCHANOWSKA 8A i WERONIKA KALISZ 8B. Gratulujemy!
Wyniki konkursu plastycznego "Budujemy zdrowszy świat": na konkurs zgłoszono 27 prace wykonane w różnych technikach. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach.
Klasy 4-6:
1 miejsce: OLIWIA KACZMARCZYK 6A,
2 miejsce MAGDALENA PŁATOS 4A,
3 miejsce NATALIA SZCZĘŚNIAK 6A.
Gratulujemy !
Klasy 1-3:
1 miejsce: MILA MATYJA 2B i ADAM KOŹLIK 1B,
2 miejsce: NATALIA SZOTA 2B i BLANKA RUDECKA 3C,
3 miejsce: NATALIA RABUS 2B i RAFAŁ JAROS 2A.
Gratulujemy !

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”.

W okresie od 19 października do 15 marca 2021 nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Warunkiem otrzymania tytułu „Szkoły promującej wolontariat” i certyfikatu było  wykonanie określonych zdań, które były oceniane przez Jury. Działający w naszej szkole Szkolny Wolontariat w czasie trwania projektu realizował następujące działania: przeprowadził wśród uczniów ankietę na temat „Co to jest wolontariat? Czy warto pomagać innym?”. Zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt oraz plastikowych nakrętek dla  schroniska w Sosnowcu. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne na temat „Pomaganie jest fajne”.  Włączyliśmy się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, Wolontariusze czytali bajkę dla Przedszkolaków z PM 1 i PM 2 w Będzinie. Opiekunowie Wolontariatu ukończyli Kurs „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat”. Gratulujemy członkom szkolnego wolontariatu, opiekunom wolontariatu Pani Karolinie Siudzie, Panu Zbyszkowi Gądkowi oraz całej społeczności szkolnej.
Ogólnopolski IV Festiwal Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie"
Z radością informujemy o sukcesach naszych wokalistek. W ogólnopolskim IV Festiwalu Piosenki Filmowej "Śpiewanie na ekranie" wyróżnione zostały uczennice Julia Łazarowicz z kl.6 i Emilia Potocka z kl. 4. Natomiast w międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej "Around the music 2021" laureatką III nagrody została Maja Zając z kl.6. Naszą szkołę reprezentowali również: Tomasz Kołat z kl. 4, Anna Gorol z kl. 6, Natalia Czepiel z kl. 6, Maria Haberka z kl. 7.                                                                    
Wszystkim serdecznie gratulujemy pięknych występów!

Szanowni Państwo, ze względu na stan epidemii  planowany na 15.04.2021r.  „ Dzień otwarty ” nie odbędzie się. Na  profilu  facebookowym szkoły zostanie zamieszczona prezentacja/filmik o naszej szkole.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu.
Pozdrawiamy.
 

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji świątecznej organizowanej przez Urząd Miejski w Będzinie, w ramach której przygotowaliśmy przepyszne ciasta, którymi pragniemy podzielić się z osobami potrzebującymi takiego wsparcia.
Z okazji świąt życzymy wszystkim spokoju, radości i zdrowia każdego dnia.
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną ganizowany przez Urząd Miejski w Będzinie.
Z myślą o świętach wielkanocnych nasi najmłodsi podopieczni przygotowywali podczas zajęć w szkole piękne ozdoby świąteczne. Ponadto wielu uczniów wzięło udział w organizowanym przez Urząd Miejski w Będzinie konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. W kategorii uczniów klas 1-3 II miejsce zajęła Maja Chałat z klasy 1a, a wyróżnienia zdobyły: Antonina Suszyńska z klasy 1a, Nikola Chałat z klasy 3b oraz Nicola Sonik z klasy 2b. W kategorii uczniów klas 4-8 III miejsce zajęła Lilianna Baj z klasy 6a.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy pięknych i kolorowych -  jak stworzone przez naszych uzdolnionych artystów ozdoby - Świąt Wielkanocnych!!!
Miejski Konkurs Recytatorski Mały OKR 2021
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły z powodzeniem brali udział w etapie miejskim Konkursu Recytatorskiego Mały OKR 2021 i zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia: Jakub Sawłan zajął I miejsce w turnieju recytatorskim w kategorii uczniów klas 1-3 i zakwalifikował się do etapu regionalnego; Zofia Zięba i Emilia Kozina zdobyły natomiast wyróżnienia. W turnieju recytatorskim w kategorii uczniów klas 4 - 6 I miejsce z kwalifikacją do etapu regionalnego zajął Andrzej Sygut, natomiast miejsce drugie - Igor Bieniecki. Na etapie regionalnym, który odbył się w Katowicach, Andrzej Sygut został wyróżniony przez Jury. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!
    Będzin przyłączył się do projektu „Otwórz się na pomoc”.    
   
    Projekt ten ma za zadanie pomóc zmierzyć się z szeroko rozumianymi zagrożeniami, jakie niesie internet.
    Link do materiałów:

I Nagroda w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zima w oczach dziecka"

Z  przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Adam Wachowicz,  został laureatem I Nagrody w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zima w  oczach dziecka", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 im.  Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach. W konkursie wzięli także udział:  Maja Kiciak, Franciszek Gałecki, Borys Ochęduszko, Oliwia Powązka, Borys  Hacik, Nadia Margiel, Antonina Czajkowska, Alicja Szulewska, Emilia  Moś, Klaudia Krzyszkowska, Filip Bacia, Dawid Woźny, Miłosz Łatacz, Nina  Kołat, Natalia Rybak i Natalia Narewska. Poniżej prezentujemy  nagrodzoną pracę. Zwycięzcy i uczestnikom konkursu serdecznie  gratulujemy!
Rekrutacja dla kandydatów do klasy pierwszej
w roku szkolnym 2021/2022
zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie
 
W terminie do 26 marca 2021r. Rodzice/Opiekunowie prawni kandydata do klasy pierwszej mogą złożyć wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej wraz z oświadczeniami do sekretariatu szkoły. Wnioski o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej można pobrać w szkole, ze strony internetowej szkoły lub ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Będzinie www.bedzin.pl (dział: Dla mieszkańców; zakładka: Edukacja).


APLIKACJA STOP COVID ProteGO Safe
 
Aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Działa w oparciu o Bluetooth, jednak nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Monitoruje otoczenie i „zapamiętuje” spotkania z innymi użytkownikami aplikacji. Dlatego też każdy posiadacz aplikacji, otrzymuje powiadomienie, jeśli miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni z innym użytkownikiem aplikacji, który zachorował.

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej dzieci przygotowały kolorowe laurki.
8 Marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Wszystkiego najlepszego.

#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Akcja informacyjno-edukacyjna pt: „Wirusoochrona”

  Dnia 22-24.02.2021r uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 im Króla Kazimierza Wielkiego w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia. Podczas przeprowadzonych warsztatów: lekcji i zajęć świetlicowych, wychowawczynie klas: 2b - pani Agnieszka Staśko, i klasy 3a - pani Agnieszka Juda-Cieżak, rozmawiały z uczniami na temat profilaktyki zdrowotnej (a zwłaszcza zasad przestrzegania higieny), roli szczepień ochronnych, prawidłowego odżywiania, ważnej roli aktywności fizycznej oraz bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Dzieci poznały sposoby walki z chorobami zakaźnymi przenoszonymi drogą kropelkową. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, malowali kolorowanki, odpowiadali na pytania, obejrzeli prezentację multimedialną na temat wirusów i prawidłowo demonstrowali sposób zachowania się w czasie zagrożenia chorobowego.
Dzieci wykonały również plakaty związane z higieną: „Bakterie i wirusy znam, dlatego czyste ręce mam!!!” i „Żeby zdrowym być, trzeba ręce myć!!!”
"Najmilsze zdarzenie w życiu mojej rodziny" to konkurs na komiks w ramach kampanii Postaw na rodzinę, który zaproponowany został uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie. Wpłynęło 31 prac konkursowych, na których uczniowie barwnie narysowali najpiękniejsze chwilę spędzone z bliskimi. Znalazły się w nich ważne uroczystości w życiu Waszej rodziny.
Dziękujemy za wszystkie Wasze prace.

Nagrody przyznano w dwóch KATEGORIACH wiekowych:

klasa I-IV:
miejsce 1: MAJA CHAŁAT 1A,
miejsce 2: AMELIA STEPPA 2B,
miejsce 3: MARIA SUSZYŃSKA 1A

oraz klasa V-VIII:
miejsce 1: OLIWIA KACZMARCZYK 6A,
miejsce 2: NATALIA SZCZEŚNIAK 6A,
miejsce 3: LILIANA BAJ 6A.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Rekrutacja do projektu
"Edukacja drogą do przyszłości będzińskich uczniów."
 
Zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w projekcie.
Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1) wraz z klauzulą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2) można składać w dniach 21-27 stycznia 2021 roku w sekretariacie szkoły.


Nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły wraz z będzińskimi placówkami oświatowymi przy współpracy z Urzędem Miejskim w Będzinie zorganizowali bożonarodzeniową akcję Ciasto dla Szpitala. Serdecznie podziękowania.
Gratulacje dla uczniów, którzy brali udział w „V Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Romskie Bajanie”:
Paweł Samborski III miejsce,
Arkadiusz Szot-Łata nagroda specjalna.
Udział: Wiktora Steppa, Julia Urbańska, Natalia Jakubczyk, Katarzyna Żur, Maja Kotuła, Natalia Szczęśniak, Oliwia Kaczmarczyk, Ewa Kapusta, Justyna Wrona.
10 grudnia 2020 r. uczniowie ósmych klas zmierzyli się z pytaniami w konkursie on-line dotyczącym wiedzy na temat HIV i AIDS. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnoświatowego Dnia Walki z AIDS. W konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy wykazali się niebywałą wiedzą dotyczącą zagadnienia.
Serdecznie gratulujemy:
klasa 8a: Patryk Janczyk, Justyna Wrona, Bartosz Bąk
klasa 8b: Martyna Pustułka, Weronika Kalisz, Sandra Dubiel
klasa 8c: Aleksandra Adamczyk, Natalia Florczyk, Aleksandra Wachowicz.
Zuzanna Zawadzka z klasy 1a zajęła II miejsce w konkursie "Pracownia Świętego Mikołaja" organizowanym przez Urząd Miejski w Będzinie. Gratulacje.
Akcja „Świąteczna paczka dla seniorów”
Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Świąteczna paczka dla seniorów” organizowanej w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Będzina, pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Uczniowie i nauczyciele przygotowali również przepiękne kartki i ozdoby świąteczne. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły. Święta Bożego Narodzenia dla wielu naszych mieszkańców na pewno będą przyjemniejsze dzięki Państwa działaniom.
Akcja „Woda dla pacjenta”
Uczniowie, rodzice, pracownicy naszej szkoły chętnie przyłączyli się do akcji „Woda dla pacjenta” organizowanej przez społeczność Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Będzinie. Woda przekazana została dla pacjentów szpitala w Będzinie i Czeladzi. W naszej szkole akcja koordynowana była przez szkolny wolontariat pod opieką Pana Zbigniewa Gądka i Pani Karoliny Siudy.
Serdecznie dziękujemy
Dedykacja noblistki Olgi Tokarczuk dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w zbiorach bibliotecznych naszej szkoły znajduje się wyjątkowy egzemplarz książki Olgi Tokarczuk, opatrzony serdeczną dedykacją noblistki dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie. Pani Olgo, dziękujemy!
I Festiwal Polskiej Piosenki "Zanim się pojawiłeś..."
Dnia 1 grudnia 2020 r. odbyło się podsumowanie I Festiwalu Polskiej Piosenki "Zanim się pojawiłeś..." organizowanego przez naszą szkołę dla uczniów będzińskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było nagrać własne wykonanie piosenki, która swoją premierę miała w XX wieku. Wykonania oceniało jury w składzie: dr hab. Ludwika Konieczna-Nowak - wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, Grażyna Dzwonowska - instruktor śpiewu oraz Aleksandra Korzec - nasza absolwentka, laureatka wielu konkursów wokalnych i aktorskich.
Po burzliwych obradach zdecydowano o przyznaniu sześciu festiwalowych wyróżnień - "Złotych mikrofonów", w dwóch grupach wiekowych:
Marysi Haberce, Julii Łazarowicz i Mai Zając ze Szkoły Podstawowej nr 2,
Zuzannie Piesik ze Szkoły Podstawowej nr 13,
Marcie Cyganek i Julii Hendel ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Specjalne wyróżnienie otrzymała Julia Bjanid ze Szkoły Podstawowej nr 13.
Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody "złote mikrofony" karaoke, słuchawki oraz książki o muzyce rozrywkowej ufundowane przez Urząd Miejski w Będzinie.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom!
BYĆ PISARZEM
Co to znaczy: być pisarzem? Na to pytanie mogą udzielić odpowiedzi uczniowie klasy 3”b”, którzy pod opieką pani Anny Jaromirskiej-Czyż wzięli udział w ciekawym projekcie. Podczas jego trwania uczniowie naszej szkoły stali się pisarzami: napisali własne książki, następnie złożyli je i opublikowali je w jednym, unikatowym egzemplarzu. W ten sposób powstało 18 świetnych książek o różnorodnej tematyce. Poświęconą im wystawę pod hasłem „Debiut juniora”, pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina można było obejrzeć w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Młodym pisarzom gratulujemy świetnego debiutu!
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego