42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 4

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Pod znakiem atrakcji kulinarnych ,  produkcji kolorowych lizaków , warsztatów rękodzielniczych oraz pobytu w Muzem Dawnych Rzemiosł upłynął dzisiejszy dzień 9 listopada klasom 3a i 3c, które wybrały się na wycieczkę do Żarek. To była fantastyczna przygoda i interaktywna lekcja
Serdecznie zapraszamy na charytatywne dyktando z okazji Święta Odzyskania Niepodległości! Wzięcie udziału jest bezpłatne, a za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł potrzebującym.
W tym roku środki trafią do podopiecznych domu dziecka.
To już IV edycja charytatywnego wydarzenia organizowanego co roku przez portal edukacyjny https://www.dyktanda.pl/
Dyktando odbędzie się 11.11.2023 r.
Będzie podzielone na pięć kategorii wiekowych, tak aby każdy mógł rozwiązać tekst o odpowiednim poziomie trudności.
Zapraszamy zarówno uczniów, jak i dorosłych.
Szkoła najliczniej reprezentowana w dyktandzie, wybierze dom dziecka, do którego trafią zebrane środki. Dlatego warto licznie przystąpić do akcji. Każdy uczestnik będzie miał możliwość określenia "swojej" szkoły - zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe (nauczyciele i rodzice).
Dyktando zostanie specjalnie przygotowane na tę okazję.
Będzie poruszało wątki patriotyczne, wspominało znane wydarzenia i słynne postacie. Dyktando będzie dostępne do rozwiązania w aplikacji ZDAY.
Szczegóły wydarzenia, w tym godziny rozpoczęcia dyktanda dla poszczególnych grup wiekowych, znajdują się na stronie: https://zday.pl/dyktando-charytatywne/
https://www.bedzin.pl/aktualnosc-4909-napisz_dla_dobra...
Z okazji Narodowego Święta  Niepodległości dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych historii oraz geografi Polski. Następnie podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały kotyliony.
7 listopada 2023r. odbyły się mistrzostwa powiatu będzińskiego w szachach szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie
w dwóch kategoriach.
Klasy młodsze w składzie:
Marta Kwiek, Dymitr Chekanov, Szymon Gącik i Maciej Grzyb zajęli drugie miejsce.
Klasy siódme i ósme reprezentowali:
Jola Łobodzinska, Andrzej Sygut, Aleksander Szolc i Kacper Małysa drużyna zdobyła również drugie miejsce.
Obie drużyny awansowały do etapu rejonowego.
Gratulujemy
Koło plastyczne
"Jesienny bukiet - róże z liści".
Dnia 26 października 2023r.  odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na świetliczaka. Uczestnicy uroczystości mieli do wykonania kilka zadań. Wykazali się różnymi umiejętnościami: wiedzą, współpracą, sprawnością, poprawną  wymową, talentem tanecznym. Po prawidłowo wykonanych zadaniach złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie każdy z nich został pasowany na świetliczaka. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplom - akt ślubowania.
Wszystkim nowym świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.
Na koniec zamieszczamy relację w postaci zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia
26 października 2023r. klasa 3c brała udział
w warsztatach poświęconych Mikołajowi Kopernikowi, które odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.
Senat RP ustanowił rok 2023 rokiem naszego wybitnego astronoma.
Warsztaty były interesujące i kreatywne.
26 października 2023r. klasy 6b i 6d brały udział w dwulekcyjnych zajęciach pt. ,,Cztery pory roku" w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Była to niezapomniana podróż w czasie i przestrzeni, podczas której uczniowie obejrzeli gwiazdy i gwiazdozbiory oraz wiele zjawisk na niebie, na obserwację których musieliby poświęcić wiele dni i nocy.
Dnia 26.10.2023r. klasy 6a i 6c uczestniczyły w wycieczce  do
Biblioteki  Śląskiej w Katowicach.
17 października 2023 w naszej szkole był dniem  książki, dniem postaci historycznej.
W dniu 23. października 2023 w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Szachowy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach: klas 6 oraz klas 7-8.
Klasy młodsze reprezentowane przez uczniów:
Marta Kwiek,
Dymitr Chekanov
Szymon Gącik
Maciej Grzyb
zajęły w turnieju pierwsze miejsce w mieście. Klasy starsze w składzie:
Jolanta Łobodzińska,
Andrzej Sygut,
Kacper Małysa oraz
Aleksander Szolc-miejsce drugie.
Obie drużyny awansowały do dalszego, powiatowego etapu rozgrywek, które odbędą się w listopadzie w Czeladzi.
Gratulujemy naszym zawodnikom.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawej akademii, gdzie nasi uczniowie przenieśli się w odległe czasy oraz w przyszlość. Nasz szkolny chór uprzyjemnił rownież uroczystość wspaniałym występem.
Dziękujemy uczniom za przepiękne życzenia.
Podczas uroczystości dyrekcja szkoły pogratulowała otrzymanych Nagród Prezydenta Miasta, medalu Komisji Edukacji Narodowej oraz wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły.
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najserdeczniejsze podziękowania za trud, zaangażowanie, wyrozumiałość.
Wszystkim pracownikom szkoły życzymy radości z osiągnięć w pracy zawodowej oraz powodzenia w życiu osobistym.
Dzisiaj w Teatrze Dormana mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta:
Ewelinie Gnieciak,
Zbigniewowi Gądkowi,
Iwonie Latosińskiej-Kukli,
Agnieszce Samborskiej,
Agacie Szczyrbie,
Anecie Tumidaj.
Gratulacje z okazji przyznania medalu Komisji Edukacji Narodowej otrzymała
Małgorzata Klimek.
Za osiągnięcia sportowe w MOS otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta
Paweł Dorecki.
Uroczystość uświetnił wspaniały występ naszego chóru pod opieką pani Agaty Szczyrby.
Serdeczne gratulacje

Serdecznie prosimy o wsparcie uczennicy naszej szkoły.
W piątek, 29 września w naszej szkole był "Dzień Głośnego Czytania".
29 września w szkolnej świetlicy został przeprowadzony konkurs z zakresu wiedzy o zdrowym żywieniu pod hasłem "Wiem, co jem". Jego celem było poszerzenie wiadomości dzieci o podstawowych składnikach odżywczych i ich znaczeniu dla zdrowia człowieka oraz kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.
W dniu 2.10.2023 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Będzińskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewczyn i chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży (klasy 7-8) oraz w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy 5-6). W Igrzyskach Młodzieży startowało osiem zespołów z powiatu będzińskiego zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Reprezentacje naszej szkoły zajęły
odpowiednio pierwsze miejsce wśród chłopców oraz piąte miejsce wśród dziewcząt. W Igrzyskach Dzieci reprezentowali naszą szkołę tylko chłopcy, którzy w rywalizacji z siedmioma innymi szkołami zajęli pierwsze miejsce.
Obie drużyny chłopców awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się 6 października w Dąbrowie Górniczej.
Wszystkim uczestnikom zawodów GRATULUJEMY osiągniętych wyników.
26 września 2023 r. jak co roku obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Były atrakcje dla każdego: quizy, plakaty, kolorowanki, prezentacje oraz fotobudki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Koło plastyczne.
Co można zrobić z kasztanów?
Okazało się, że różne rzeczy…
Uczniowie  z dużym zaangażowaniem i według własnych pomysłów, tworzyli postacie, zwierzęta i przedmioty z kasztanów, wykałaczek i plasteliny.
28 września 2023r. Uczniowie klas 1 oficjalnie dołączyli do społeczności naszej szkoły.
Podczas przepięknej i wzruszające uroczystości złożyli ślubowanie.
Życzymy Wam drodzy uczniowie jak najlepszych osiągnięć i uśmiechu każdego dnia.
28 września 2023 r. nasi sportowcy uczestniczyli w Szkolnych Mistrzostwach Będzina w sztafetowych biegach przełajowych odbywających się w parku na Syberce przy SP nr 13.
Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych: klasy 4-6:
1 miejsce - chłopcy,
4 miejsce - dziewczynki;
klasy 7-8:
1 miejsce - chłopcy,
2 miejsce - dziewczynki.
Gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki za etap powiatowy.
Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w kolejnej edycji "Osobliwości Świata Fizyki" na Uniwersytecie Śląskim. Tegoroczna tematyka wykładów: "Na grzbietach fal" i "Niebezpieczny przyjaciel-ogień". Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali zjawiskowe doświadczenia.
19.09.2023 r. przedstawiciele SU naszej szkoły uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Młodzieżowej Rady Miasta Będzina. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy obywatelskiej, Rada Młodzieżowa prezentowała swoją działalność, nie zabrakło również prezentów i smakołyków z ogniska.
W dniach 7-8 września 2023 r. uczniowie klasy 6b i 7c pojechali na wycieczkę w Beskidy. W pierwszym dniu uczniowie wjechali kolejką na Górę Żar, skąd mogli podziwiać górskie krajobrazy. Następnym punktem wycieczki była Szyndzielnia, gdzie znajduje się jedno z największych i najstarszych schronisk w Beskidzie Śląskim. Po krótkim postoju uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem wyruszyli szlakiem do celu pierwszego dnia wycieczki - schroniska na Klimczoku. Tam czekał na nich obiad i zakwaterowanie. Jeszcze tylko krótki spacer na szczyt Klimczoka, ognisko z pieczeniem kiełbasek i upragniony odpoczynek w pokojach przed drugim dniem wycieczki. Drugiego dnia po smacznym śniadaniu w schronisku wyruszyliśmy szlakiem do Szczyrku zwiedzając po drodze Sanktuarium Maryjne. Ze Szczyrku autokarem udaliśmy się do Izby Pamięci Marii Gwarek, w której mieści się Muzeum Koronki. Uczniowie poznali historię koronek koniakowskich. Jeszcze tylko pyszny żurek w karczmie i następna atrakcja - chata w Istebnej, przykład tradycyjnego góralskiego domu drewnianego. Z chaty wyruszyliśmy na trójstyk granic Polski, Czech i Słowacji. Uczniowie świetnie się bawili na placu zabaw, po czym odszukali punkt zetknięcia się trzech granic państw. Mogli poczuć, jak to jest być w trzech państwach jednocześnie. Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam słoneczna pogoda i piękne widoki. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Koło plastyczne - ulubione zwierzątka  z plasteliny.
Dzieci z dużym zaangażowaniem, wspaniałymi pomysłami, wykonują śliczne prace.
Nowy rok szkolny rozpoczęty.
Podczas przepięknej akademii obejrzeliśmy kolejne miesiące roku szkolnego 23/24.
Życzymy Wszystkim uczniom powodzenia
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
godz. 8:30 – 9:30 uroczysta akademia w sali gimnastycznej – klasy 1-3
Po akademii spotkania z wychowawcami w salach:
klasa 1a – sala nr 3   (p. Mirosława Urgacz)
klasa 1b – sala nr 1  (p. Natalia Leszczyńska)
klasa 1c – sala nr 7   (p. Jagoda Pozłótka)
klasa 2a – sala nr 8   (p. Ewa Suszyńska)
klasa 2b – sala nr 5   (p. Iwona Pawlak)
klasa 2c – sala nr 13   (p. Alicja Duda)
klasa 2d – sala nr 12   (p. Magdalena Grabka)
klasa 3a – sala nr 11  (p. Kamila Pala)
klasa 3b – sala nr 4  (p. Agnieszka Juda-Cieżak)
klasa 3c – sala nr 6   (p. Renata Mazur-Turoń w zastępstwie za p. Annę Jaromirską-Czyż)
godz. 10:00 – 11:00 uroczysta akademia w sali gimnastycznej – klasy 4-8
Po akademii spotkania z wychowawcami w salach:
klasa 4a – sala nr 23  (p. Szymon Bednarczyk)
klasa 4b – sala nr 12  (p. Ewelina Gnieciak)
klasa 4c – sala nr 9    (p. Aneta Tumidaj)
klasa 4d – sala nr 20  (p. Bogumiła Gołkowska)
klasa 5a – sala nr 18  (p. Agata Szczyrba)
klasa 5b – sala nr 22  (p. Karolina Siuda)
klasa 5c – sala nr 24  (p. Sebastian Rabus)
klasa 6a – sala nr 25  (p. Zbigniew Gądek)
klasa 6b – sala nr 11   (p. Blanka Cichoń)
klasa 6c – sala AV   (p. Magdalena Truszkiewicz)
klasa 6d – sala nr 14   (p. Aneta Radon)
klasa 7a – sala nr 21  (p. Edyta Szymczyk)
klasa 7b – sala nr 13   (p. Jagoda Lazar)
klasa 7c – sala nr 16  (p. Izabela Janiszewska)
klasa 8a – sala nr 15  (p. Marcin Rokosz)
klasa 8b – sala nr 19  (p. Agnieszka Samborska)
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego