Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego oferuje

WARUNKI DYDAKTYCZNO TECHNICZNE

Budynek szkoły usytuowany jest z dala od ruchliwych arterii komunikacyjnych. Szkoła wyposażona jest w pracownie i klasopracownie: fizyczną, chemiczną, matematyczną, polonistyczną, historyczną, biologiczną, 2 komputerowe, audiowizualną, języków obcych. Pracownie: chemiczna, fizyczna i biblioteka wyposażone są w stanowiska komputerowe. W placówce czynna jest świetlica w godzinach od 7.00 do 17.00, jadalnia, dwie sale gimnastyczne, siłownia, korty tenisowe oraz kompleks boisk sportowych, boisko do piłki plazowej, plac zabaw dla najmłodszych.

NAUKA I WYCHOWANIE

Program szkoły oparty jest na najlepszych tradycjach Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie. Lekcje prowadzone są w miłej i życzliwej atmosferze, co sprawia, że uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. Szkoła przykłada dużą wagę do podmiotowego traktowania ucznia, starając zapewnić każdemu uczniowi wszechstronny rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. Uczniowie opracowali i wdrożyli "Konstytucję uczniowską".

KULTURA I REKREACJA

Szkoła poświęca wiele uwagi edukacji kulturalnej, dba o rozwój umiejętności i zainteresowań każdego ucznia. Uczniowie naszej szkoły regularnie bywają na koncertach teatralnych, filmowych oraz wycieczkach krajowych i zagranicznych. Uczniowie nasi biorą udział w różnych konkursach i zawodach,odnosząc znaczące sukcesy
.