42-500 Będzin ul. Wolności 51
tel. (032) 267-38-36
e-mail: szkola@sp2.bedzin.pl
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego
Przejdź do treści

Menu główne:

Część 12

Wydarzenia z życia szkoły archiwum
Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w akcji "Sprzątania świata".
30 września 2022r. klasa 4c świętowała "Dzień chłopaka"
organizując wyjście do kina na film "Mój przyjaciel lew".
W dniu 29 września klasa 6b świętując zbliżający się Dzień Chłopaka uczestniczyła w kolorowej przygodzie w Funzeum w Gliwicach. Uczniowie naszej szkoły eksplorowali, doświadczali i zdobywali wiedzę na temat kolorów i światła jednocześnie świetnie bawiąc się w przygotowanych instalacjach artystyczno- edukacyjnych. Poza wykonaniem selfie w salach kolorów, uczniowie zanurzali się we własnych odbiciach, wchodzili do kalejdoskopu lub podziwiali fluoryzujący las.
Podzielając przekonanie, że różnorodność językowa stanowi narzędzie dzięki, któremu możliwe jest wzajemne zrozumienie między różnymi kulturami, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym europejskim Dniu Języków Obcych. 27 września 2022 r. korytarzami naszej szkoły spacerowały osobistości z całego świata. Dzieci przebrały się za znane postacie ze świata sportu, kultury, literatury. Klasy 4-7 wykonały wspólnie plakaty z ciekawostkami z różnych krajów, a ósmoklasiści wspinając się na wyżyny kreatywności przygotowali stoiska, na których prezentowali tradycyjne potrawy z Ukrainy, Węgier, USA oraz Indii, ciekawostki, zabytki, stroje, zwroty w danym języku. W ferworze zabawy uczniowie zatańczyli tradycyjną "belgijkę". Wszystkie zaproponowane aktywności promujące wielojęzyczność odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli języków obcych.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości podczas, którego uczniowie będą rozwijać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM ( nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). W ramach projektu zostały wyposażone pracownie, w których odbywają się lekcje z: informatyki, chemii , fizyki, biologii, matematyki, techniki, geografii. Zostały również  zakupione zestawy wirtualnego laboratorium wieloprzedmiotowego, które mogą być wykorzystywane na każdych zajęciach. Odbyło się szkolenie z wirtualnego laboratorium.
Młodzieżowa Rada Miasta Będzina 26 września 2022r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Będzina, frekwencja była bardzo duża, 2 mandaty w naszej szkole uzyskali Julia Łazarowicz  i Szymon Kasicki . Serdecznie gratulujemy.
Młodzieżowa Rada Miasta Będzina
Już kolejny raz uczniowie klas ósmych udali się do Uniwersyteckiego Miasteczka Śląskiego W  tym roku cykl wykładów z serii "Osobliwości Świata Fizyki"  poświęcony  był tematyce "Wody i Światła". Młodzież chętnie brała udział w  doświadczeniach fizycznych co pozwoliło im czerpać przyjemność i  satysfakcję z rozumienia wszystkiego co nas otacza.
Uczniowie klas 3b i 3c uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznej drogi do szkoły oraz klasa 3a miała warsztaty "miasteczko drogowe".
Zajęcia prowadziła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 ORAZ OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ
#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie pierwszej, w roku szkolnym 2022/2023 na spotkanie organizacyjne
w poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku o godzinie 16.00.
Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 ul. Wolności 51.
Dyrekcja szkoły
Uczniowie klasy 3c w Muzeum Światła i Koloru, atrakcji było pełno, super wrażenia.
W piątek 13 maja, w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. Dzięki kreatywności naszych koleżanek i kolegów mogliśmy spotkać na korytarzach i w klasach przeróżne postaci z bajek. Wyłonienie zwycięzców konkursu na najciekawsze przebranie było tak trudne, że jury postanowiło przyznać także kilkanaście wyróżnień. W kategorii kl. 1-3 pierwsze miejsce zajął Marek Sowa z kl. 1b. Drugie miejsce zajęła Amelia Stando z kl. 3c, trzecie miejsce przyznano Ninie Kołat z kl. 2b. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Ostrowska kl. 3c, Marcel Wocial kl. 1b, Gabriela Zygmunt kl. 2b, Nicola Sonik kl. 3b, Zosia Markocka kl. 2a, Agata Balewska kl.2d, Liliana Krząkała-Rózsa kl. 1a, Aleksandra Kramarczyk kl. 1c, Natalia Puc kl. 2c. W kategorii kl. 4-8 zwyciężyła   Maja Zając z kl. 7c, drugie miejsce zajęła Alicja Zaczkowska kl. 8c, trzecie miejsce otrzymał Szymon Gącik z kl. 4c. Wyróżnienia otrzymali Nadia Chwalba kl. 5b, Maciej Tomaszewski, Igor Fisior i Wiktor Steppa z kl. 8a, Zuzanna Kozina kl. 4a, Jakub Gierula kl. 7a, Plac Osman i Judyta Janocha kl. 8c, Iga Wieczorek kl. 6a i Oliwia Mituniewicz kl. 5a
W środę 11 maja uczniowie klas 8b oraz 8d wzięli udział w wycieczce do Oświęcimia. Celem wyjazdu było zrealizowanie lekcji historii w terenie. Uczniowie zwiedzali były obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau z czasów II wojny światowej.
Z  radością informujemy, że w V Festiwalu Piosenki Filmowej nasza  uczennica klasy 5 Magdalena Płatos zdobyła III miejsce i została  zaproszona do udziału w koncercie laureatów. Gratulujemy!
6 maja 2022 w naszej szkole odbyło się znakowanie rowerów przez strażników miejskich. Naszym gościem był Komendant Straży Miejskiej Pan Ireneusz Błach, który  wręczył uczniom książeczki "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Dziękujemy Straży Miejskiej za organizację i przeprowadzenie akcji.
Uczniowie klas piątych poznawali polski folklor w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. Po zwiedzaniu pałacu i zapoznaniu się z historią i ogromnym dorobkiem zespołu, uczniowie poznali tajemnice ludowych strojów i zwyczajów. Nie zabrakło również wspólnego tańczenia trojaka, krakowiaka i innych tańców pod profesjonalnym okiem baletmistrzyni zespołu.
W czwartek 7 kwietnia uczniowie klas 3a, 4a, 4c i 4d razem z wychowawcami  uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Każdy uczestnik wykonał pisanki różnymi metodami np. malując kredkami woskowymi lub ozdabiając je kolorowymi włóczkami. Uczniowie wysłuchali także informacji na temat historii tradycji wielkanocnych. Po zakończonych warsztatach uczniowie zwiedzili Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach, gdzie wszyscy świetnie radzili sobie z zadaniami i zagadkami podczas przejścia ścieżki edukacyjnej.
Na dworze jeszcze zimowo, a u nas w szkole wiosennie i świątecznie za sprawą prac konkursowych na "Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną". Konkurs organizowany przez UM w Będzinie pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Wszystkie uczniowskie pisanki, będzie można oglądać na bulwarach będzińskich, gdzie staną się ozdobą tamtejszych drzew.
Nagrodę za I miejsce w konkursie w kategorii klas starszych odebrała na Będzińskim Jarmarku Wielkanocnym -uczennica Wiktoria Jagiełło kl. IVd.  Gratulujemy.
Na tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabrakło również naszego stoiska z ozdobami wielkanocnymi.
21 marca 2022r.  obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.
Uczniowie mieli skarpetki w dwóch różnych kolorach. Powstał również plakat promujący tolerancję.
Dzień w barwach Ukrainy w naszej szkole.
Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy za już okazaną pomoc i wsparcie. Rzeczy zostały przewiezione do  Urzędu Miejskiego w Będzinie i zostaną przekazane osobom z Ukrainy. Zbiórka dla ofiar konfliktu na Ukrainie trwa nadal. O jej zakończeniu zostaną Państwo poinformowani.
Dziękujemy
Dzień Bezpiecznego Internetu w SP nr 2 w Będzinie.
Zagrożenia w wirtualnym świecie – na co warto zwrócić uwagę?, jak przeciwdziałać hejtowi?, czy emotki mogą zastąpić słowa? Na te i inne pytania uczniowie znajdą odpowiedzi na zajęciach dotyczących bezpiecznych zachowań w Internecie oraz podczas spektaklu on line „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w następujących konkursach: „Netykietę znam, stosuję ją sam!” oraz „Ulubiona Apka – poleć ją znajomym”. Rodzicom gorąco polecamy bajki https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki oraz Nie zagub dziecka w sieci https://www.saferinternet.pl/
W lutym uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania na rzecz Bezpiecznego Internetu. Wśród propozycji były między innymi lekcje netykiety,  spektakl on line dla klas 1-6 "Dzieci sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" , propozycje ciekawych i wartościowych aplikacji przydatnych w codziennym życiu oraz konkurs plastyczny "Netykietę znam, stosuję ją sam! ". Wirtualny świat może być bezpieczny, jeśli sami o to zadbamy. To, co sprzyja bezpieczeństwu w sieci, to przede wszystkim ograniczone zaufanie i dbanie o prywatność swoją i innych, sprzeciw wobec hejtu, okazywanie szacunku innym użytkownikom, o czym już doskonale wiedzą nasi uczniowie, którzy postanowili wziąć udział w konkursie i zaprezentować, jak na codzień sami stosują zasady netykiety surfując w sieci. W konkursie wzięło udział 62 uczniów, których prace były  interesujące, przemyślane i niezwykle trafnie ilustrujące zachowania godne naśladowania. Poniżej prezentujemy wyróżnione i nagrodzone prace konkursowe w kolejności alfabetycznej:
Pawełczyk Filip klasa 1a
Siedlecka Antonina klasa 4c
Skiba Jan klasa 3c
Stachura Amelia klasa 3c
Steppa Amelia klasa 3b
Zając Antoni klasa 2c
Zawartka Zofia klasa 2c
Wyróżnienie specjalne zostało przyznane całej klasie 1b, której wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
30 finał WOŚP
Pomimo wietrznej, deszczowej pogody nasi wolontariusze spisali się na medal. Udało się nam uzbierać 4 684,08 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom za zaangażowanie. Bez Was  nie byłoby to możliwe. Do zobaczenia za rok i pamiętajcie, że WOŚP gra do końca świata i o jeden dzień dłużej.
,Serduszkowa loteriada" z okazji WOŚP cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Dziękujemy za pomoc i ufundowanie nagród  Urzędowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, Radzie Rodziców,  Rodzicom, Nauczycielom. oraz organizację Panu Zbyszkowi Gądkowi i Pani Anecie Radon.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w tę niedzielę! Mieszkańcy Będzina i wszyscy przyjaciele naszego miasta będą mieli  okazję spędzić ten dzień w hali Będzin Arena, gdzie czekać będzie moc  atrakcji ! Zapraszamy  wszystkich do licytacji na będzińskich aukcjach  na rzecz Wielkiej Orkiestry.
Copyright © 2017-2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inspektorem ds. Ochrony Danych jest Marek Woźniak (wozniakmarek@op.pl).
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego